Mesajla Plaka Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Mesajla Plaka Sorgulama

Mesajla Plaka Sorgulama

Eskiden birçok konuda bilgi almak için kapı kapı gezerken yeni uygulamalar sayesinde işlemlerimizi çok pratik ve hızlı bir şekilde yapabilir konuma geldik. Gerek teknolojinin hızla gelişmesi gerek de internetin kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir olması bilgi edinmemizi kolaylaştırmaktadır. Yeni uygulamalar ile sorgulamalar yapmak ise bir hayli kolaylaşmış durumda. Sorgulama yapılan mecraların başında da trafik ve araç ile ilgili sorgulamalar gelmektedir. Bildiğiniz gibi bir insanın kimliği onunla ilgili bilinmesi gereken tüm önemli bilgilerin erişilmesine olanak verdiği gibi araçların plakaları da araçlar ve sahipleri hakkında gerekli bilgilerin bulunduğu bir kimlik görevi görmektedir. Bu yüzden araçla ilgili sorgulama işlemlerini yapmak istediğimizde plakasını kullanarak sorgulamaları yapabilmekteyiz. Eskiden bir araç ile ilgili bilgileri trafik şubelerinden zar zor elde edebilirken şimdi basit bir sorgulama işlemi ile araç plakasından aracın kime ait olduğu ve kişisel olmayan yarı resmi bilgileri öğrenebilmekteyiz. İnternet sitelerinde bulunan çeşitle sorgulama linklerini kullanarak sorgulama yapabilirken aynı zamanda telefonlarımızdan mesajla plaka sorgulama işlemleri de yapabiliyoruz. Şimdiki yazımızda mesaj yoluyla plaka sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Mesajla Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka sorgulama işlemleri en çok araç alım satımlarında yapılan sorgulamaların başında gelir. Araç plakası ile neredeyse her türlü sorgulamayı yapıp gerekli cevapları alabiliyoruz. Araç sorgulamalarının her türlüsüne gerek internet üzerinden gerek de telefon mesajı yoluyla hizmet veren TRAMER araç sorgulamalarında en çok başvurulan uygulamalardandır. Bu yazımızda da Tramer üzerinde araç sorgulamalarının nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Tramer müşterilerine cep telefonlarından SMS atarak istedikleri aracın istedikleri ayrıntısını dair sorgulamasına olanak veren bir uygulama ile insanlardan tam not almaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını bilmek. Şimdi size plaka ile yapılan birkaç sorgulamanın örneğini resimlerle anlatmaya çalışacağız. Şayet mesajla plaka sorgulama yapmak isterseniz;

mesajla plaka sorgulama

Resimde görüldüğü üzere ilk olarak mesaj kısmına aracın plakasını yazmanız gerekmektedir. Ardından mesaj alıcısı kısmına da tramere ait olan sorgulama kodu 5664’ü kullanarak mesaj atabilirsiniz. Bu mesaj atıldıktan sonra dakikalar içinde size sorgulama yapmak istediğiniz konu ile ilgili detaylı bilgi mesaj yoluyla geri bildirim şeklinde verilecektir. Mesajla plaka sorgulaması yapmak için illa bir akıllı telefona sahip olmanıza gerek yok. Tüm telefonlardan kısa mesaj özelliğini kullanarak mesajla plaka sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Tüm operatörlerden mesajla plaka sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ve her mesaj için alınan ücretin 5 TL olduğunu da belirtelim. Eğer internet kullanmaya o an erişiminiz yoksa ve mesaj yoluyla daha kolay bilgi alacağınızı düşünüyorsanız, tüm sorgulama işlemlerinizi bu yolla yapabilirsiniz.

Mesajla Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz