Mesajla Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Mesajla Araç Sorgulama

Mesajla Araç Sorgulama

İnternet üzerinden yapılabilen sorgulamaların başında gelen konu araç sorgulamalarıdır. Araç sorgulamaları özellikle araç alım satımlarında kesin bilgilere ulaşmak amacıyla sıkça yapılan sorgulamalardan biridir. 2. el oto pazarlarına rağbetin artması bu durumu kendi lehine çevirerek daha fazla kazanç sağlama derdinde olan araç satıcıların durumu kötüye kullanmasına neden olmaktadır. Araç satışını yüksek miktarda yapmak ya da olduğundan daha iyi görünmesini sağlamak amacıyla alıcıyı eksik veya yanlış bilgiler vererek kandırma yoluna başvurmaktadırlar. Ruhsata önceden meydana gelmiş kazaları eklemeyerek ya da bazı değişiklikler yaparak hem aracı satın alacak kişinin hem de bizlerin can ve mal kaybına davetiye çıkarır hale gelmektedir. Tüm bu durumların önüne geçmek amacıyla oluşturulan yeni uygulamalar ile almak istediğiniz aracın plaka bilgisi dahilinde sorgulama yaparak satıcının dediklerine bağlı kalmadan tüm bilgileri en doğru şekilde bu sorgulama ile elde edebilirsiniz. Çeşitli internet sitelerinden sorgulama yapabileceğiniz gibi aynı zamanda da telefonlarınızdan mesaj atarak da araç sorgulaması yapabilirsiniz. Mesajla araç sorgulamasının nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme için aşağıdaki yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Mesajla Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta ve Bilişim Merkezi yani SBM’nin bir birimi olan TRAMER araçlar ile ilgili tüm sorgulama alanlarından hizmet sunmaktadır. Hem internet üzerinden online internet sitesiyle hem sorgulama yapma imkanı sağladığı müşteri hizmetleri birimi ile ve son olarak da telefonlarınızdan SMS yoluyla araç sorgulamaları fırsatı ile çeşitli şekillerde taleplere cevap vermektedir. SMS yoluyla yani kısa mesaj atarak sorgulama yapma seçeneği çok pratik ve basittir. Şimdi aşağıda vereceğimiz resim üzerinden mesajla araç sorgulama nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

mesajla araç sorgulama

Örneğin mesajla aracınızın kaza tespit tutanağının var olup olmadığını sorgulamak istiyorsunuz. Bunun için ilk yapmanız gereken cep telefonun mesaj bölümüne kaza tespit tutanağının kısaltılmışı olarak KTT yazmanız gereklidir. Ardından bir boşluk bırakarak aracın plakası girilir. Daha sonra mesaj alıcısı bölümüne de Tramer’in özel kodu olan 5664 girilir ve mesaj gönderilir. Dakikalar içinde geri bildirim mesajı alırsınız. Sorgulama yapmak istediğiniz şeyin ayrıntılı dökümüne mesajla araç sorgulama tipi ile ulaşabilirsiniz.

Ya da farklı bir mesajla araç sorgulaması yapmak istediniz. Diyelim ki poliçe bilgisi sorgulamak istediniz;

mesajla araç sorgulama

Yine telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harflerle TRAFIK yazıp ardından aracın plakasını girmelisiniz. Daha sonra 5664’e bu SMS’i göndermelisiniz. Aracın poliçe bilgisi anında telefonunuza tekrardan SMS olarak gönderilecektir.

Tramer bu hizmeti karşılığında müşterilerinden SMS başına 5 TL ücret almaktadır. Hiçbir operatör fark etmeksizin tüm operatörlerden mesajla araç sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm araç ile ilgili sorgulama işlemlerinizi mesaj yoluyla yapabilirsiniz. Daha farklı mesajla araç sorgulama çeşitleri için de aşağıda verilen linke tıklayarak ayrıntılı anlatımı ve görsellere ulaşabilirsiniz.

Mesajla Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz