Mesaj İle Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Mesaj İle Araç Sorgulama

Mesaj İle Araç Sorgulama

Günümüzde sorgulama işlemleri öylesine pratik bir hale geldi ki, neredeyse oturduğumuz yerden sadece ellerimi kullanarak tüm merak ettiğimiz konular hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Tabi bu durumun internetin evlerimize kolayca yerleşip sosyal dünyamızın bir parçası olmasında çok büyük etkisi var. İnternetten birkaç tıklama işlemi sayesinde tüm işlemlerimizi pratik bir şekilde gerçekleştiriyoruz. En çok kullanılan uygulamalarda araç sorgulamaları dikkat çekiyor. Çoğumuz 2. el araç piyasasını yakından takip etmekteyiz. Çünkü hızla akan hayatı yakalamak adına ayağımızı yerden kesecek bir araca ihtiyaç duymaktayız. Hali hazırda toplu taşıma araçlarının kalabalıklığı ve konforlu olmayışı da bizi araç sahibi olmaya iten sebeplerin başında gelmektedir. Bu yüzden araç bakarken 2. el oto pazarlarında çokça vakit harcamaktayız. Bu durumu fırsat bilen işgüzar oto satıcılar da durumu kendilerine avantaja çevirmek adına bazı hileli yöntemlere başvurmaktadırlar. Aracın muayenelerini tam yapmayıp ruhsata işlemeyerek ya da kilometresini düşürmek gibi yollara başvurarak değerinden fazlasına satma adına kişilerin can ve malını tehdit etmektedir. Tüm bu durumlara maruz kalmamak ve kendimizi korumak adına oluşturulan sorgulama sistemleri ile bir mesaj ya da bir tıklama sonucunda araç hakkında tüm bilgilere ulaşabiliyoruz. Üstelik bu araç sorgulamalarını yapmak için araç hakkında çokça bilgi sahibi olmaya gerek de yok. Sadece aracın plakasını öğrenerek tüm sorgulamaları kolaylıkla yapabiliyoruz. Peki internet üzerinden sorgulama yapmak istemezsek farklı sorgulama imkanlarımız var mıdır? Bu sorunun cevabına Tramer, mesaj ile araç sorgulama uygulaması ile cevap vermektedir.

Mesaj İle Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezinin Tramer uygulaması vatandaşlara araç sorgulamaları ve daha birçok araç ile ilgili sorgulama imkanı veren bir sistemidir. Başta plaka ile araç sorgulaması, hasar kaydı sorgulaması, poliçe ve sigorta sorgulamaları hatta kaza tespit tutanağı sorgulamaları ile araç satın alımlarında hile karıştırılabilecek tüm konularda sorgulama imkanı ile mağduriyetlerin önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Bu sorgulama işlemlerini online internet sitesinden yapabilme avantajı sağlamanın yanı sıra mesaj ile araç sorgulamaya yapmaya imkan vererek de kullanıcılara fırsat sunmaktadır. Şimdi sizlere bir örnek ile mesaj ile araç sorgulamasının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Aşağıda verilen resme bakarak ve altında yazan direktifleri takip ederek mesaj ile araç sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

mesaj ile araç sorgulama

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere telefonunuzun mesaj kısmına büyük harflerle kaza tespit tutanağının kısaltılmış hali olan KTT yazıp ardından bir boşluk bırakıp aracın plakasını yazmanız gereklidir. Ardından telefonun mesaj alıcısı kısmına da ‘5664’ tramer sorgulama kodu da eklenerek mesaj gönderilir. Dakikalar içerisinde araca ait bir kaza tutanağı varsa bunun ile ilgili bilgileri alabileceksiniz.

Aşağıda paylaşacağımız linke tıklayarak mesaj ile araç sorgulama ile ilgili merak ettiğiniz her şey ve mesaj ile hangi konuda araç sorgulama yapmak isterseniz bunlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Unutmadan paylaşalım! Atacağınız her mesaj için operatör fark etmeksizin 5 TL işlem ücreti alınmaktadır. Mesaj ile araç sorgulama önce yeterli bakiyeniz bulunduğundan emin olmanız tavsiye olunur.

Mesaj İle Araç Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz