Mapfre Sigorta Hasar İhbar | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Mapfre Sigorta Hasar İhbar

Mapfre Sigorta Hasar İhbar

Ülkemizde birçok alanda faaliyet gösteren sigorta şirketleri vardır. Yerli veya yabancı kaynaklı sigorta şirketleri finans, sağlık, mülkiyet daha farklı birçok alanda sigorta hizmeti sunmaktadır. Mapfre Sigorta da ülkemizde birçok alanda sigorta hizmeti veren en önemli şirketlerin başında gelmektedir. Mapfre Genel Sigorta adıyla Nisan 2009’dan beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda tüm sigorta alanlarında da hizmet vermektedir. Mapfre Genel Sigorta güvencesiyle kasko yapılan her konu ile ilgili hasar ihbar durumu bulunmaktadır. Şayet sigortaladığınız şey ile ilgili bir hasar meydana gelirse gerekli iletişim kanallarıyla hasar ihbarında bulunmanız gerekmektedir. Hasar ihbarında bulunduğunuzda hasarı ortadan kaldıracak gerekli maddi işlemler yapılacaktır. Mapfre Genel Sigorta sağlık, oto-kaza ve oto dışı – kaza branşlarında 3 kategoriye ayırarak Mapfre Sigorta hasar ihbarlarını değerlendirmektedir. Herhangi bir hasar sürecinin işleyişinde şu adımları atmak gereklidir. Sigorta sahibi olan kişi, hasarın meydana geldiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine bildirimde bulunur. Mapfre Sigorta hasar ihbarı sonrasında bir eksper tayin ediliyor. Eksper, hasar ile ilgili olan tüm işlemleri yapıp dosya haline getirdikten sonra sigorta şirketine göndermektedir. Daha sonra ‘Hasar Raporu’ şirket tarafından incelenmeye alınarak gerek görüldüğü takdirde sigortalı kişiden farklı nitelikler taşıyan evraklar istenerek hasar dosya incelenme süresi tamamlanır.

Mapfre Sigorta Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi 3 kategoride Mapfre Sigorta hasar ihbarı değerlendirmesi yapılmaktadır. Şayet hasar sağlık alanında meydana gelmiş ve sağlık sigortası kapsamında Mapfre Sigorta hasar ihbarı yapılmış ise bazı durumların yerine getirilmesi gerekmektedir. İlk olarak geçerli bir sağlık poliçesi olması gerekmektedir. Ardından sağlık alanında Mapfre Sigorta hasar ihbarında bulunurken yapılması gerekenleri aşağıdaki linke tıklayarak Mapfre Genel Sigorta’nın online internet sitesinden ayrıntılı dökümüne ulaşabilirsiniz.

Eğer oto Mapfre Sigorta hasar ihbarında bulunmak istiyorsanız; Geçerli bir sigorta poliçenizin olması durumunda aşağıda sizlere kaza anında yapmanız gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

Aracınızda maddi hasar meydana geldiğinde trafik kazasına karışan taraflar eğer aralarında anlaşma sağlarlarsa aşağıda örnek olarak vermiş olduğumuz kaza tespit tutanağını düzenleyerek olay mahallinden ayrılabilirler. Fakat, anlaşma ortamı olmaması durumunda yetkili kişilere başvurularak alkol tanzimi, kaza tespit tutanağı gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir.

Eğer oto dışı bir hasar meydana gelmiş ise bunun için de bazı belgelerin şirkete iletilmesi gereklidir.

  • Poliçe ve zeyilname numaraları
  • Sigortalı isim ve/veya unvanı
  • Sigortanın başlangıç ve bitim tarihleri
  • Sigorta bedeli
  • Hasar tarihi
  • Hasar yeri
  • Hasarın mahiyeti
  • Tahmini hasar miktarı
  • Ekspertiz yapılacak yerin açık adresi

Mapfre Sigorta Hasar İhbarı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Genel Sigorta Sağlık Sigortası Tanzimat Prosedürü İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Genel Sigorta Oto Hasar Prosedürüne Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Maddi Hasarlarda Anlaşma Sağlanması Halinde Sürücüler Tarafından Düzenlenmesi Gereken Kaza Tespit Tutanağını İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Genel Sigorta Oto Dışı Hasar Prosedürüne Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz