Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Hayatımızda değer verdiğimiz, maddi manevi manalar yüklediğimiz şeylerin korunmasını ve muhafaza edilmesini isteriz. Bazı kritik anlarda engeller oluşabilir ve bu durum kötü sonuçlar doğurabilir. En basit örneği olarak, insanın karşılaştığı sorunların başında kazalar gelmektedir. Meydana gelen kazaların belli başlı bir çeşidi yoktur, umulmadık zamanda meydana gelebilecek bir durumdur. Sigortalamak ihtiyacı, tam da bu tür durumlar için ortaya çıkmıştır. Çünkü maddi hasarların sorumlulukları bazen zor olabiliyor ve bedelini karşılamak isterken bazı durumlarda yardım almak gerekiyor. İşte bu yüzden insanlar para karşılığında sevdikleri ve korumak istedikleri şeyleri teminat alma yoluna başvurmuştur. Arabanızı, evinizi, bahçenizi, hayvanlarınızı, dükkanlarınızı, sağlığınızı ve hatta vücudunuzun belli kısımlarını dahi sigortalayabilirsiniz. Sigortalama işleminden sonra belli ücretler karşılığında aylık veya yıllık ödeme yapmanız gerekmektedir. Sigorta şirketleri ise size özel oluşturulan poliçelerde; kaza, kayıp veya farklı durumlarda meydana gelen durumların koşullarını barındırır. İşte yukarıda anlatılan sigorta şirketlerinin çalışma prensibi ile Mapfre Genel Sigorta, 2007 yılından beri ülkemizde sigorta faaliyetleri gösteriyor ancak bu ismi 2009 yılında almış. Neredeyse tüm sigorta alanlarından faaliyet gösteren Mapfre, düzgün ve kolay ulaşılabilir hizmet anlayışıyla varlığını sürdürmektedir. Önceki yazımızda hasar meydana geldiğinde hasar ihbarının nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlattık. Bu yazımızda da hasar ihbarı yapıldıktan sonra sigorta şirketinin bizim için hazırlayıp oluşturacağı hasar dosyasının nasıl sorgulanabileceğini anlatacağız. Peki Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mapfre Genel Sigorta güvencesiyle teminat altına aldığınız şeylerin başına bir şey geldiğinde ve maddi hasar oluştuğunda öncelikle hasar ihbarı yapmak gereklidir. Hasar ihbarı yapıldıktan sonra sizin için bir hasar dosyası oluşturulur. Bu dosya ile hasar oluşan şey ile ilgili gerekli bilgilerin bulunduğu dosyanızın kontrolünü yapabilirsiniz. Mapfre sigorta kuruluşu tarafından hasar tespit ve hasar ihbarı yapmak istiyorsanız ilk olarak aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayabilirsiniz.

mapfre sigorta hasar dosya sorgulama

Bu ekrandan Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama için ilk olarak gereken bilgileri girmeniz gerekmektedir. Mapfre Genel Sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız ürünü seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ürüne ait prefiks girilmelidir. Sonra sırasıyla poliçe teklif numarası, T.C. kimlik numarası, vergi numarası ve pasaport numarası da girilerek ‘sorgula’ butonuna basılır.

Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi ile diyelim ki aracınızda bir hasar meydana geldi ve hasar ihbarında bulundunuz, adınıza oluşturulan bu hasar dosyası ile aracınızın ödenecek hasar miktarı, ne zaman ödeneceği, ödeme şartları ve koşulları ve daha birçok konuda bilgilendirme alabilirsiniz.

Mapfre Genel Sigorta’nın online internet sitesi üzerinden gerekli tüm Mapfre Sigorta hasar dosya sorgulama işlemleri yapabileceğiniz gibi, 0 212 334 90 00 numaradan müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçerek gerekli işlemlerinizi yapmak için yardım alabilirsiniz.

Mapfre Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz