Koru Mutuel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Koru Mutuel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Koru Mutuel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Bilindiği gibi ülkemiz genelinde birçok sigorta şirketi aktif olarak faaliyet göstermekte ve birçok farklı sigorta fırsatları sunmaktadır. Sigorta şirketleri genel olarak herhangi bir kaza durumuna karşı güvence sunan şirketlerdir ve böylelikle istenilmeyen durumların yaşanması durumunda belli şekillerde tazminat öderler. Ancak bu temel olarak riskleri ortak olan kişilerin bir araya gelerek ve maddi güçlerini birleştirmesi ile kendilerini risklerin getireceği maddi hasarlara karşı koruyarak gerçekleşmektedir. Ülkemizde ve diğer ülkelerde farklılıklar olsa dahi sigortalama işlemleri buna benzer bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca sigorta şirketleri birbirine benzeyen risklere sahip olan bireylere ulaşarak oluşabilecek hasarlara karşı sigortalar ve bu tür risklerin kazaya dönüşmesi durumunda ise giderilmeye çalışılmaktadır. Bu yöntem ile risk altında olan kişiler için beklenen riskler gerçekleştiğinde bu kişilerin bir araya gelerek gerçekleşen olayın bedelini beraber ödedikleri için kişi başına düşen ödeme miktarı da düşmektedir. Böylelikle çok fazla bir ekonomik zorluk içerisinde girmeden bireyler başlarına gelebilecek kazalara çok daha öncesinde bir sigorta yaptırma işlemi ile önlem alabilmektedirler.

Ülkemizde birçok şirketinin aktif olarak hizmet verdiğini yukarıda belirtmiştik ve bunlar içerisinde insanlar tarafından tercih edilen birçok sigorta şirketi bulunmaktadır ve bunlardan biriside Koru sigorta şirketidir. Koru Sigorta şirketi 2011 yılının Ağustos ayında ilk poliçesi ile hizmet vermeye başlamıştır ve bu ilk poliçe düzenlemesinin ardından hızlıca büyüyerek bir yıl sonra 100.000’i aşmış bir şekilde hizmetine devam etmektedir. Koru Sigorta şirketi normal sigorta şirketlerine göre kendisini çok farklı konumlara getirmiştir. Bu farklılığı ise Koru Sigorta şirketinin sigorta teminatı altında bulunan kişileri ayrıca kooperatif ortağı da yapmıştır. Böylelikle sigortalı kişiler gelir giderler arasında oluşan farktan pay alabilme şansına sahiptirler. Bunun yanı sıra Koru Sigorta şirketi 1 Temmuz 2016 tarihinden sonra poliçe yapmış olan sigorta sahibi kişilerin kooperatif ile ortaklık kurma zorunluluğunu da kaldırmıştır. Böylelikle ortaklık ilişkisi kurmadan rahatlıkla kooperatifin poliçe hizmetinden yararlanabileceklerdir.

Koru Sigorta Şirketinden Nasıl Sigorta Yapılmaktadır?

Öncelikli olarak Koru Sigorta şirketinin sigorta hizmetinden yararlanabilmek için Koru Sigorta şirketinin hazırlamış olduğu resmi internet sayfası üzerinde erişime açılmış olan ana sözleşmeyi indirmenizdir. Bu ana sözleşmeyi doldurmanız gerekmektedir. Bunun için herhangi bir Koru Sigorta şubesine gidebilirsiniz. Bu sözleşme ile sigorta güvencesi altına girmek istediğiniz risk türünü seçebilmektesiniz. Daha sonrasında başınıza sigortası altında bulunduğunuz risklerin herhangi birisinin gelmesi durumunda şirket gerekli araştırmaları yapması durumunda sizin zararınızı karşılayacaktır. Bu araştırma süreci içerisinde adınıza oluşturulacak olan bir hasar dosyası bulunmaktadır. Bu hasar dosyasını daha sonrasında rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Koru Mutuel Sigorta Hasar Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Koru Mutuel Sigorta güvencesi altında bulunan vatandaşların kaza durumu gerçekleşmesi durumunda adlarına açılacak olan hasar dosya takibini rahatlıkla internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. İnternet üzerinden sorgulama yapmak isteyenlerin Koru sigorta şirketinin hazırlamış olduğu Koru Mutuel Sigorta hasar dosya sorgulama sitesine ulaşmaları gerekmektedir. Koru Mutuel Sigorta hasar dosya sorgulama sitesine ulaşabilmek için yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklanması yeterlidir. Daha sonrasında ekrana gelecek olan sayfa sorgulama sayfasıdır.

Ekrana gelecek olan sayfada doldurulması gereken başlıca kutucuklar bulunmaktadır. Bunlar sırası ile şöyledir:

  • Adınıza ait bir hasar dosyası oluşturulduğunda Koru sigorta tarafından sizlere verilen “HASAR NO” adı verilen 6 haneli hasar numarası
  • T. C. kimlik numaranız veya vergi numaranız
  • Son olarak ise güvenlik amacı ile verilmiş olan resimde bulunan güvenlik kodu

Bunların eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi durumunda adınıza oluşturulmuş olan Koru Mutuel Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Koru Mutuel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İnternet Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz