KİK Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

KİK Sorgulama

KİK Sorgulama

KİK sorgulama olarak adlandırılan olay aslında KİK (Kamu İhale Kurumu) yasaklı sorgulama işlemidir. Bu işlem ihaleye girmesi yasaklanan kişilerin listesinin kurum tarafından tutulduğu ve internet üzerinden kolaylıkla yapılabilen sorgulama işleminden ibarettir.

KİK yasaklılık sorgulama işleminin yapılabilmesi için Kamu İhale Kurumu EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) adı verilen platformu oluşturmuş ve ihale işlemleri ile ilgili merak edilen soruların cevaplarının bulunmasını sağlamıştır. Bu sistem sayesinde ihaleye katılacak olan kurumlar ya da kişiler de ihalelerle ilgili bilgi sahibi olabiliyor, en az masrafla en uygun ihaleleri görebiliyor. EKAP üzerinden KİK yasaklılık sorgulama işlemini yapabildiğiniz gibi bu işlemi devlete ait bir hizmet olan E-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz. Bu yazımızda iki sorgulama işlemini de bulabilirsiniz.

EKAP Üzerinden KİK Sorgulama Nasıl Yapılır?

EKAP üzerinden sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna bağlantı linki eklemiş bulunuyoruz. Bu link yardımıyla yönlendirildiğiniz sayfa KİK sorgulaması için gerekli bilgilerin istendiği arama sayfasıdır. Bu sayfa aşağıdaki gibi olup ilgili sayfada yer alan kişiye ait kimlik bilgilerinin yanı sıra, yasaklı kişinin uyruğu, bağlı olduğu oda, yasaklayan bakanlık yada kurum bilgileri, ihaleyi yapan bakanlık ya da kurum gibi birçok ayrıntılı bilgi istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuz takdirde baloncuk içerisine alınmış olan ara butonu yardımıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

kikyasaklı

EKAP Üzerinden KİK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden KİK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Devletin birçok kurumunun bağlı olduğu ve elektronik ortamda hızlı ve güvenli hizmet sunmayı amaçlayan E-Devlet sistemine Kamu İhale Kurumu da dahildir. Bu kuruma ait KİK yasaklılık sorgulama işlemini kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda yönlendirme linki vardır. Bu linki kullandığınız takdirde aşağıdaki görselde olduğu gibi vergi no, yasaklının adı ve kimlik numarası istenmektedir. Bu bilgileri ok işareti ile gösterilen kısımlara doğru şekilde yazdıktan sonra gönder butonunu tıklayınız. KİK yasaklılık sorgulama işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. E-Devlet üyesi değilseniz ilk olarak bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında adınıza verilecek şifreyi temin etmeniz gerekmektedir.

kikedevelt

E-Devlet Üzerinden KİK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz