İstanbul İBB Trafik Durumu | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

İstanbul İBB Trafik Durumu

İstanbul İBB Trafik Durumu

Ülkemizde ve dünyada nüfusun artması beraberinde birçok yenilik ve değişikliği de getirmektedir. Bu değişikliklerden birisi de bireylerin bulundukları yerleşim alanından başka yerlere sürekli ve hızlı şekilde seyahat edebilmeleridir. Bunun için yüksek model ve özelliklerde araçlar piyasaya sürüldü ve devletlerin yapmış oldukları yolları kullanarak kolay seyahat etme özgürlüğüne erişmemizi sağladılar. Fakat bununla birlikte birey sayısıyla orantılı olarak araç sayısının da artması olumsuzlukları da doğurmuştur. Özellikle yerleşim yeri içerisinde çok sayıda aracın bulunmasının ulaşım kolaylığı sağlaması beklenirken trafik yoğunluğundan dolayı seyahatiniz kabusa dönebilmektedir. Bu olayın en çok yaşandığı şehrimiz şüphesiz ki İstanbul’dur.

İstanbul, ülkemizde nüfusu en kalabalık olan şehrimizdir. Bu şehirde yaşamak oldukça zordur. Hele ki İstanbul trafiğinde yolculuk yaparak gitmek istediğimiz yere ulaşmak işkence olarak sayılabilir. Bu trafiğin kontrol edilmesi ve akıcı hale getirilmesi için köprülere ve otoyollara HGS sistemi koyulsa da trafik genelde akıcı halde değildir. Fakat genel olarak şehrin tamamında yoğunluk olmaz. Bu yüzden istikametinizi trafiğin yoğun olmadığı alanlardan geçirirseniz az eziyetli kısa yolculuklar yapma imkanınız doğar. Bu durumu kontrol edebilmeniz için şehrin trafikteki yoğunluğunu gösteren İstanbul İBB trafik durumu hizmeti online olarak kullanımda yer almaktadır. Bu yazımızda İstanbul İBB trafik durumu hakkında bilgiye sahip olarak kullanımı hakkında da görsel desteklere sahip olacaksınız.

İstanbul İBB Trafik Durumu Kontrolü Nasıl Yapılır?

İstanbul’da yaşayan insanlar için en büyük problem ulaşım problemidir. Trafikteki yoğunluk sebebiyle stresli ve uzun yolculuklar yapmak zorunda kalıyoruz. Bu durumdan kurtulmak için şehrin genel trafik yoğunluğundan haberdar olarak yola çıkma saatiyle birlikte istikametimizi de belirlemek bize büyük kolaylık sağlar. Bunu düşünen yetkililer teknolojinin yardımıyla, online olarak her dakika İstanbul İBB trafik durumu kontrol etmenizi sağlayan trafik kontrol merkezini kurmuşlardır.

İstanbul İBB trafik durumunu kontrol etmenizi sağlayacak olan resmi siteye erişim sağlayabileceğiniz bağlantı butonu yazımızın sonunda yer almaktadır. Bu butonu kullanarak trafik kontrol merkezi adı verilen yol durumunun paylaşıldığı resmi sitenin ana sayfasına aşağıdaki resimde olduğu gibi yönlendirilmiş olursunuz. Bu sayfada ok işareti ile gösterilen yeri kullanarak İstanbul trafiği hakkında bilgi veren sayfaya gitmiş olacaksınız.

ibbtrafik

Trafik yoğunluğu haritası butonu yardımıyla şehrin kroki haritasında çizgilerle belirtilmiş olan yollarda trafik yoğunluğunu aşağıdaki görselde olduğu gibi gözlemleyebiliyorsunuz. Yolların işaretlenmiş olduğu renkler o yolda İstanbul İBB trafik durumu hakkında bilgi verir.

ibbtrafik2

İstanbul İBB Trafik Durumu Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz