İcra Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

İcra Sorgulama

İcra Sorgulama

Firmalar tarafından açılmış olan icra davaları, birikmiş kredi borcu, ödemesi yapılmamış yahut unutulmuş faturalardan dolayı icra gerektiren durumlar oluşmaktadır. İcra sorgulama işlemini yaparak kendimize ait herhangi bir icra işleminin varlığını Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan borç sorgulama işlemi aracılığıyla öğrenebilmekteyiz. Haciz sorgulama yapmak usulüyle icra işlemleri ile ilgili bilgi sahibi olmaya imkan var olurken diğer yandan da ödenmemiş borçlardan da haberdar olarak icranın önüne geçilmektedir.

İcra Sorgulama Nasıl Yapılır?

İcra sorgulama işlemini UYAP online internet sitesinden kolayca yapabilirsiniz. UYAP kişilere telefon aracılığıyla hizmet veren bir uygulamadır. UYAP’a ulaşabileceğiniz telefon numarası 11870’dir. Bu telefon servisini arayarak icra dava ve dosyalarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telefon aracılığıyla UYAP’dan icra sorgulama hizmeti almak için tek yapmanız gereken kimliğinizi yanınızda bulundurmak ve 11870 kodlu numarayı aramak. Çağrı merkezinde bulunan müşteri temsilcileri anında yardımcı olmaktadırlar. Davanızın ne zaman görüleceği, duruşmanın tarihi ve saati ile ilgili tüm bilgiler, icra mahkemesinin nerede olacağı gibi sorular hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca UYAP’a online internet sitesinden de giriş yaparak icra sorgulama işlemlerinizi yürütebilirsiniz. UYAP online internet sitesine giriş için aşağıda verilen linke tıklayınız. Ardından ‘vatandaş girişi’ yapmalısınız. Vatandaş girişi ile ilgili bilgi sitede ayrıntılı bir şekilde verilmektedir.

Bu siteye giriş yaptıktan sağ üst kısımda bulunan Sisteme Giriş butonuna tıklayınız. Ardından açılacak olan ekranda da E-Devlet ile giriş seçeneği tıklanmalıdır. E-Devlet ile giriş seçeneği tıklandığında direk olarak ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada E-Devlet giriş seçeneklerinden size uygun olanı girmeniz gerekiyor. Bu seçeneklerden bizce en kullanışlı olanı E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifresini almak için yapacağınız işlemler oldukça basittir. Öncelikle bir PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra da burada başvuruda bulunmalısınız. Başvuru sonucunda sizden 2 TL tutarında bir ücret istenecektir. Ödediğiniz takdirde şifrenizi PTT’den alabileceksiniz.

Şifre aldıktan sonraki adımlar sadece birkaç dakikanızı alacak. Öncelikle E-Devlet şifrenizi daha sonrasında T.C. kimlik numaranızı girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra sistem girişi yaptığınızda icra sorgulamanızı tamamlayabileceksiniz. Bu sayfadan aynı zamanda dava dosya takibi, icra dosyası takibi, icra dosyasının ne aşamada olduğu, icra davam ile ilgili haciz gelir mi gibi birçok soruya da cevap bulabilirsiniz.

 

İcra Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz