HGS Yükleme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Yükleme

HGS Yükleme

Günümüz yaşantı geleneğine baktığımızda işlerimiz için ya da tatil için şehiriçinde ya da şehirdışında sık sık yer değiştirdiğimizi görüyoruz. Bu işlemleri birçok kişinin yaptığını düşünürsek o alandaki trafikte oluşabilecek yoğunluğu da hayal etmesi güç olmamaktadır. Otoyollarda ve köprülerde geçiş işlemleri için belirli bir ücret alınır. Bu ücret alma işlemi önceleri gişelerde çalışan insanlarla yapılsa da daha sonra işlemi daha kullanışlı hale getirebilmek için kartlı geçiş sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Bu sistemin ekonomik olmasından dolayı yeterli kullanıcı sayısına erişim sağlansa da köprü ve otoyollarda yeterli trafik akıcılığına ulaşılamadığı için bu sistemin yerine otomatik geçiş sistemi uygulanmaya başlamıştır. Fakat bu uygulamada kullanılan cihazların pahalı olmasından dolayı yeterli kitleye ulaşılamamasının ardından hem ekonomik hem de trafik hızına olumlu etki edecek olan Hızlı Geçiş Sistemi geliştirilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Bu sistemi kullanacak kişiler PTT şubelerine uğrayarak araçlarına ait kimlik bilgilerinin yer aldığı elektronik çipe sahip olmak zorundadırlar. Her geçiş esnasında aracınızın ön camında yer alan manyetik etiketten yardım alınarak size ait hesaptan geçiş ücreti tahsis edilmektedir. Bu ödeme işlemlerinin ardından siz HGS yükleme yapmak zorundasınız. Bu işlemin online olarak nereden nasıl yapıldığını yazımızda bulabileceksiniz.

HGS Yükleme Nereden Yapılır?

HGS üyesi olarak otoyollarda ve köprülerde geçiş işlemlerinizi hızlı şekilde yapabildiğiniz gibi bu geçişlerden sonra ödenecek tutarlarla ilgili HGS yükleme işlemlerini de kolaylıkla internetten yapabiliyorsunuz. PTT şubelerinden sahip olduğunuz HGS hesabınızla ilgili HGS yükleme işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna bağlantı linki eklemiş bulunuyoruz. Bu linki kullandığınızda PTT resmi sitesi olan alışveriş sitesine yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sağ üstte yer alan HGS yükle butonuyla yükleme için gerekli sayfaya yönlendirileceksiniz.

hgsyükleme

HGS yükleme işleminizi siteye üye olarak yapabildiğiniz gibi üye olmadan da yapabilirsiniz. Aracınıza ait HGS bilgilerini plaka yardımıyla sorgulayınız. Bu işlemden sonra kredi kartı yardımıyla yapılabilen bakiye yükleme işlemini yapabilirsiniz. Şunu belirtmek isteriz ki bu resmi siteden yükleme yapabilmeniz için HGS kartınızı PTT’den almış olmanız gerekmektedir. Bankaların sağladığı HGS hizmetine bu site yardımıyla yükleme yapılmamaktadır.

hgsyüklemee

HGS Yükleme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. mehmet aslan dedi ki:

    cok ytararli bir konu tesekkurler

Yorum Yaz