HGS Yükleme Noktaları Nelerdir? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Yükleme Noktaları Nelerdir?

HGS Yükleme Noktaları Nelerdir?

HGS, otoyol ve boğaz köprülerinde seri bir şekilde trafiğin akışına imkan veren bir sistemdir. Bu sistem sayesinde araçlar beklemeksizin, otomatik olarak ödenen ücret ile daha hızlı bir şekilde yola devam etmektedirler. Bu otomatik ödeme sisteminin faydası, araç sahibinin uzun kuyruklarda beklemesinin önüne geçmektir. Ve bunu da araç sahibinin, aracın ruhsatı ve kendi kimliği ile başvurarak edindiği çipli kart veya araç üzerine yapıştırılan etiketler vasıtasıyla yapmaktadır. Aynı zamanda gişelerde nakit paranın ödenmesinin yarattığı sıkıntıları da ortadan kaldırmaktadır. Bu elektronik sistem etiket bulunduran araç gişelere geldiği anda otomatik olarak ücreti alarak geçişe olanak sağlamaktadır. Kart bulunduran araç sahipleri ise HGS mekanizmasına kartı okutarak geçişi sağlamış olurlar.

Rutin olarak HGS’yi kullanan araç sahiplerinin en büyük sıkıntılarından biri bakiye kontrolüdür. HGS kartı kullanan kişiler mekanizmaya kartı okuttukları sırada kalan bakiyeyi öğrenebilirken, etiket kullanan araç sahipleri için bu durum söz konusu değildir. Her defasında bakiye kontrolü ile uğraşmak istemeyen araç sahipleri için bankaların otomatik ödeme talimatı ile sağladığı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı ile bankalar tarafından HGS etiket veya kart limiti güncellenerek gişelerde yetersiz bakiye durumu ortadan kaldırılmaktadır. HGS’de aracın geçtiği sırada elektronik ekrandan da ödemenin yapılıp yapılmadığı kontrol edilebilmektedir. Bu sayede herhangi bir borcun varlığı ya da bakiyenin yetersizliği de anlaşılabilmektedir. HGS gişelerinde ödeme yapılmadığı zamanlarda geçiş ücreti borç olarak plakaya yansıtılmaktadır. 7 iş günü içerisinde bakiyenin otomatik olarak tamamlanarak veya PTT şubelerinden ödeme yapılarak borç ödenir. Peki kart veya etiket doldurabileceğimiz HGS yükleme noktaları nelerdir?

HGS Yükleme Noktaları Nelerdir?

HGS sisteminin en büyük özelliklerinden biri birçok yerden kolay bir şekilde temin edilebilir olmasıdır. HGS yükleme noktaları nelerdir sorusunun diğer cevabı, özellikle otoyollarda çokça bulunan Shell istasyonlarıdır. Etiketler anlaşmalı Shell istasyonlarından 6 TL karşılığında satın alınabilmektedir. Sürücüler anlaşmalı Shell istasyonlarına gelirken aracın ruhsatı ve araç sahibinin kimliği ile başvuruyu yapıp kısa sürede etikete sahip olabilmektedirler. HGS etiketleri iki parça stickerdan oluşur ve bir parçası aracın ön camına diğer parçası ise aracın ruhsatına yapıştırılmaktadır.

HGS yükleme noktaları nelerdir sorusunun diğer cevabı PTT şubeleridir. Özellikle kart dolumları için PTT şubeleri daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca HGS yükleme noktaları nelerdir sorusunun bir diğer cevabı özel olarak düzenlenmiş internet sitesinden online olarak işlem yapabilmenizdir. Dilerseniz üye olmadan da işlem yapabilirken, siteye üye olunduğu takdirde ilk bakiye yüklemede ‘hizmet bedeli’  ödemekten muaf olursunuz.

hgs yükleme noktaları nelerdir?

PTT Bakiye Yükleme Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz