HGS Üye Ol | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Üye Ol

HGS Üye Ol

HGS, köprüler ve otoyollarda bulunan gişelerden hızlı ve seri  bir şekilde geçişe imkan tanıyan ve birçok sürücü tarafından sıkça tercih edilen bir çeşit abonelik sistemidir. Bu bağlamda Türkiye’de bu hizmetten faydalanan yüzbinlerce abone bulunmaktadır. Bu abonelik işlemleri sonucunda sahip olunan HGS etiket veya kartlar sayesinde sistem kullanılır hale gelmektedir. HGS kart ve etiket üyelik işlemleri kolay prosedürler sonucu edinilebilmektedir. HGS kartları anlaşmalı Shell ya da Opet istasyonlarından, tüm PTT şubelerinden ve de anlaşmalı bankalardan alınabilirken, HGS etiketleri ise abonelik için araç ruhsatı, sürücü T.C kimliği ile şahsi başvuru sonucu alınabilmektedir. Ayrıca HGS ile ilgili işlemlerin yapılabilmesi için online olarak da üyelik işlemleri yapılmaktadır. Bu durum da HGS kart veya etiketlerinin kullanımı konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Bu açıdan HGS abonesi olan araç sürücüleri olarak tüm bu avantajlardan faydalanabilir ve en önemlisi de artık gişe kuyruklarında uzun saatler beklemek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde geçiş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Peki HGS sisteminin avantajlarından en hızlı ve kolay şekilde yararlanmak amacıyla HGS üye ol işlemleri nasıl yapılır?

HGS Üye Olma Nasıl Yapılır?

HGS üye olma işlemleri için iki seçenek mevcuttur. İlk olarak PTT bağlantısı üzerinden açılan müşteri hizmetleri sayfasını kullanabilirsiniz. Aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz. Online olarak siteye girip işlemlerinizi yapabilmeye olanak veren bu site sayesinde HGS aboneliğiniz üzerinden, ilgili tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu açıdan bu tür avantajlardan yararlanmak ve HGS ile ilgili işlemlerini online olarak yapmak isteyen kişilerin, bu sisteme üye olması gereklidir. HGS üye ol için ilk olarak PTT’nin sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol alt köşede bulunan ‘hemen üye ol’ butonuna tıklanır.

eptt hgs üye ol

Sırasıyla ad soyad, TC kimlik no, E-Posta adresi, seçtiğiniz bir kullanıcı adı ve oluşturacağınız bir şifre ile üyelik formunu doldurmalısınız. Daha sonra resimde görülen kutucuklara onay işareti bırakarak ‘ üyeliği tamamla’ butonuna tıkladıktan sonra üyelik işleminiz tamamlanmaktadır.

Diğer bir seçenek ise HGS’nin online sitesinden üyelik işlemidir. Bunun için de aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapılır. Daha sonra sağ üstte bulunan ‘müşteri hizmetleri giriş’ butonuna tıklanır. Ardından ekrana gelen form doldurulmaya başlanır.

hgs üye olma işlemi nasıl yapılır?

Sırasıyla TC kimlik no, E-Posta adresi ve şifre girilir. Ardından doğrulama kodu da girilerek ‘üye ol’ butonuna basılarak işlem tamamlanır. E posta adresinize bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Bu kodu tıklayarak aktifleştirme işlemi yapılmalıdır.

hgs üye ol adım 2

Son olarak yeni şifre ve E-Posta adresi ile sisteme giriş yapıldığında HGS üye ol işlemi tamamlanmış olur.

Bakiye Yükleme HGS Üye Ol İçin TIKLAYINIZ!

Müşteri Hizmetleri HGS Üye Ol İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

Yorum Yaz