HGS TL Yükleme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS TL Yükleme

HGS TL Yükleme

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraberinde karayollarının devreye aldığı sistem olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanım açısından oldukça kolaydır. Kartlar veya abonelikler sonucunda alınan etiketler kullanılarak köprülerden veya otoyollardan güvenli bir şekilde geçişlere imkan verir. Bu geçişler için her araç sınıfına göre üyelik oluşturmalıdır. Çünkü her aracın sınıfına göre alınan farklı bir geçiş ücreti bulunmaktadır. Her sürücü bu ücreti ödemek zorundadır. Eğer yanlış bir sınıfa göre aracınıza abonelik almış iseniz o ücret üzerinden geçiş ücreti ödersiniz. Ücret ödemeden geçiş yapıldığı ya da kart veya etikette bakiye bulunmadığı zamanlarda cezalı geçiş yapmış olarak kabul edilmektedir. Bu cezalardan kurtulmak için bazı önemler almak gereklidir. Örneğin kart veya etiket ile ilişkilendirilmiş hesapta limitin sürekli var olması gerekmektedir. HGS bu durumun önüne geçmek için müşterilerinin TL yükleme yapabileceği birçok alan oluşturmuştur. Peki HGS TL yükleme yapabileceğimiz alanlar nerelerdir?

HGS TL Yükleme Noktaları Nelerdir?

HGS köprü ve otoyollarda oldukça sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Sürekli olarak kullanan araç sahiplerinin yakındıkları konulardan biri de bakiye bitmesi durumudur. HGS birçok yerden yönlendirmeleri sayesinde HGS kart veya etiket sahipleri kolayca TL yükleyebilmektedirler. İlk olarak HGS kart veya etiket sahibi olunan anlaşmalı bankalar aracılığıyla TL yükleme işlemlerini yapabilmektedir. Hatta bankaların sağladığı avantajlardan biri ise ‘otomatik talimat’ beyanı veren müşterileri için HGS TL yükleme olayını kendisi yürütmektedir. Tercih ettiğiniz bankada bir hesap açıyorsunuz, ardından HGS kart veya etiket bu hesap ile ilişkilendiriliyor. Daha sonra HGS limiti belirleniyor ve bu limitin altına düşüldüğü anda banka tarafından otomatik olarak TL yükleniyor. Sonrasında bu ücret de ilişkili banka hesabından tahsil ediliyor. Bu sayede katta TL bitmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalınmaktan kurtulmuş oluyorsunuz.

Diğer bir yöntem HGS’nin online sitesinden HGS TL yükleme işlemidir. Bunun için aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapmalısınız. Eğer daha öncesinde siteye üyeliğiniz varsa direkt olarak HGS TL yükleme yapabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa aşağıda anlatılacak olan işlemleri takip ederek TL yükleme yapabilirsiniz.

hgs TL yükleme nasıl yapılır?

Yukarıda verilen seçeneklerden biri seçilir. Ve işleme o seçenek ile devam edilir.

hgs TL yükleme nasıl yapılır?

Örneğin plaka numarasını seçtiyseniz plaka numarası girilir ve sorgula butonuna basılır. Ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

hgs TL yükleme nasıl yapılır?

Yukarıda belirtilen bilgiler sırasıyla doldurulur.  Ardından yüklemek istediğiniz TL miktarı ve banka seçilir. O bankaya ait kart bilgileri girilir ve ‘yükleme yap’ butonuna basıldığında TL yükleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Son yöntem ise Turkcell aracılığıyla HGS TL yükleme işlemidir. Bunun için aşağıda verilen linkten siteye giriş yapılır.

hgs TL yükleme nasıl yapılır?

Öncelikle ‘yüklenecek olan HGS No ya da Plaka No’ girilir. Yüklenecek tutar belirlendikten sonra, sırasıyla GSM numarası ve Turkcell şifresi girilerek, son olarak ‘onaylıyorum’ butonuna tıklanarak HGS kredi yükleme tamamlanır. Her işlem için 50 kuruş SMS ücreti ve 1,65 TL işlem ücreti alınmaktadır.

HGS TL Yükleme Yapabileceğiniz Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

PTT HGS TL Yükleme İçin TIKLAYINIZ!

Turkcell Online HGS TL Yükleme Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz