HGS Ödeme Dökümü | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Ödeme Dökümü

HGS Ödeme Dökümü

Günümüzde sıkça tercih edilen HGS, sağladığı birçok avantaj ile araç sahiplerince tam puan verilmektedir. Bilindiği üzere HGS, çipli kart veya etiketler aracılığıyla geçiş ücretinin gişelerden geçerken otomatik olarak tahsil edilmesi sonucunda alınmaktadır. HGS aboneliği olan kişilerin tercih ettikleri kart veya etiket seçimine göre gişelerden geçişleri sırasında HGS cihazının sahip olduğu 4 yönlü kamera sistemi sayesinde araç ile ilgili tüm bilgileri otomatik olarak kaydetmektedir. Aracın görüntüsünü ve plaka yakın çekim görüntüsü alarak plakayı kapatarak ücretsiz geçiş yapmak isteyen kurnaz araç sürücülerinin de saptanmasına fayda sağlar. Bazen bakiye yetersiz olduğu durumlarda özellikle etiket kullanan araç sahipleri limiti bittiğinin farkında olmamaktadırlar. Bu durumda geçişleri cezalı geçiş sayılmaktadır. Ya da HGS ile ilgili cezai başka işlemleri için bilgi sahibi olmak istendiğinde HGS geçişleri hakkında merak edilenleri öğrenmek için HGS ödeme dökümü alma işleminin yapılması gerekmektedir. Alınacak olan HGS ödeme dökümü sayesinde aynı saat ve dakikada, hangi tarihte hangi gişeden geçtiğinizi, adınıza bir ceza veya cezai işlem uygulanmış mı gibi birçok konuda rahatlıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

HGS Ödeme Dökümü Nasıl Alınır?

HGS ödeme dökümü almak için abonelerin HGS’nin online internet sitesinden giriş yaparak siteye üye olması gerekmektedir. Öncelikle online internet sitesinden giriş yapmalısınız.

hgs ödeme dökümü

Daha sonra sağ üste köşede bulunan ‘müşteri hizmetleri giriş’ butonuna tıklayınız.

hgs ödeme dökümü 2

Sırasıyla TC kimlik no, E-Posta adresi ve şifre girilir. Ardından doğrulama kodu da girilerek ‘üye ol’ butonuna basılarak işlem tamamlanır. E posta adresinize bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Bu kodu tıklayarak aktifleştirme işlemi yapılmalıdır. Son olarak yeni şifre ve E-Posta adresi ile sisteme giriş yapıldığında HGS üye ol işlemi tamamlanmış olur. Üyelik tamamlandıktan sonra yapacağınız işlemlerden HGS ödeme dökümüne ulaşabilirsiniz. Bu ödeme dökümü sayesinde yaptığınız tüm geçişleri dahil eden, her biri hakkında ayrıntılı bilgi veren, cezanın miktarı ile ilgili, son ödeme tarihi ve sağlanabilecek fırsatları ve son olarak ceza ödenmesi durumunda sistemde ödemiş ibaresi ile var olduğunun kontrolü ve daha birçok işlem için bilgi sahibi olursunuz. Özellikle cezai işlemlerde veya araç takibi için HGS ödeme dökümü üzerinden yapılan işlemleri size büyük fayda sağlayacaktır.

HGS Online Sitesine Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ!

HGS Online Sitesinden Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. hacı yagcı dedi ki:

    Yurt dışında yaşıyorum hgs me yükleme yapmam gerekiyor türkiyede başkası benim yerime yükleme yapa bilirmi hanki bilgilerim yükleme icin gerekli

    1. Yusuf Karatas dedi ki:

      HGS Müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz