HGS Nereden Doldurulur? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Nereden Doldurulur?

HGS Nereden Doldurulur?

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2012 itibarıyla hizmete koyduğu trafiğin rahatlamasına katkı sağlaması amaçlanan bir uygulama olan Hızlı Geçiş Sistemi kısaca HGS , köprü ve otoyollardaki sıkışık trafiğe karşı çözüm olması için çalışılmıştır. Gişelerden kartlı olarak geçişlerin yarattığı sıkışıklık HGS’nin kullanımı ile trafik kalabalığına kalıcı bir çözüm bulundu. HGS etiketi veya kart sayesinde, köprülerdeki ve otoyollarındaki trafiği hızlandırmak ve tıkanıklığı sonlandırmak için kurtarıcı bir yöntem oldu. 2012’de başlayan bu sistem PTT ile ortak olarak oluşturduğu HGS kart veya etiket sistemi ile istenilen amaca ulaştı. Sonunda köprü ve otoyollarda beklenen uzun kuyruklar olmadan kısa zamanda geçiş yapabilmek imkanlı hale geldi. HGS’ye üye olan araç sürücülerine HGS’nin sağladığı fırsatlardan biri olan hatalı geçiş sınıfında olmayan her geçişlerinde % 20 indirimli olarak geçiş ücreti ödeme durumu ise bireylerin yüzünü güldürmektedir. HGS’nin en büyük faydası da sürekli olarak geçiş akışı sağlamasıdır. Artık, karayolları ve Boğaz Köprüleri gişelerinde nakit olarak ücret ödemesi yapılmadan, yalnızca HGS kartları veya çipli etiketler ile geçiş yapılmaktadır. Peki HGS nereden doldurulur?

HGS Nereden Doldurulur?

HGS sisteminin sağladığı avantajlardan birisi HGS kartı olan araç sahiplerinin HGS kartlarını anlaşmalı benzin istasyonları ya da marketlerden doldurabilmesidir. Bu şekilde doldurma işlemlerinin kolay olabilmesi sayesinde de HGS kart dolumu yapmak için herhangi bir kurum veya kuruluşa gitmek zorunda kalmadan ya da hiçbir yerde sıra beklemeksizin kart doldurma işlemini yapabilmek imkanlı hale gelmiştir. Anlaşmalı Shell ve Opet istasyonlarından 7 gün 24 saat HGS kart veya etiketlerinizi doldurabilirsiniz. Tüm Türkiye’de bulanan anlaşmalı istasyonların listesine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HGS kart veya etiketleri PTT şubelerinde de doldurulabilir. HGS kart sahibi kişiler herhangi bir PTT şubesine başvuru yapabilir ya da PTT şubelerinin dışında bulunan PTTmatik cihazlarından kart doldurma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HGS kart veya etiketleri aynı zamanda PTT ‘nin online sitesinden de doldurma işlemini gerçekleştirebilmektedirler. PTT online sitesine erişmek ve işlemlerinizi yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan sayfada üyeliğiniz yoksa üyeliğinizi oluşturunuz. Oluşturduktan sonra ya da zaten üyeliğiniz varsa E-Posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.

2

Son olarak giriş yap diyerek sisteme giriş yapabilir ve HGS doldurma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Online PTT Sitesinden HGS Kart veya Etiket Doldurma İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz