HGS Müşteri Hizmetleri | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Müşteri Hizmetleri

HGS Müşteri Hizmetleri

HGS Nedir?

Kısaca HGS olarak bilinen hızlı geçiş sistemi ülkemizde kullanılan köprü ve otoyol gişelerinden ücretli geçişleri yöneten sistemin ismidir. İlk olarak otomatik geçiş sistemi kullanılsa da bu sistemin cihazlarının çok pahalı olmasından dolayı yeterli müşteri kapasitesine ulaşılamamıştır. Daha sonra daha ucuz maliyeti olan kartlı geçiş sistemi bu noktalarda kullanılmaya başlamıştır. Bu sistem müşterilerin ilgili kartlara dolum yapmak istediklerinde petrol ofisleri, marketler gibi kolay erişilebilir noktalar yardımıyla bu dolum işlemlerini yaptıklarından kullanışlı kabul edilmiştir. Fakat gözden kaçırılan bir nokta vardır ki o da gişelerdeki kullanım şeklidir. Her araç sahibinin gişeden geçmeden önce aracıyla yanaşarak KGS için sahip olduğu kartı gişedeki makineye okutabilmek için durması, okutma esnasında geçen zaman ve kalkış zamanı bir bütün olarak ele alındığında trafik sıkışıklığı bakımından uzun kuyrukların oluşması kaçınılmaz hale gelmiştir. Kısa sürede bu sistemin de çok kullanışlı olmadığı kabul edildikten sonra OGS’nin sağlamış olduğu akıcılığı ve KGS’nin sahip olduğu ucuzluk ve kullanışlılık birleştirilmiş ve HGS olarak hayatımızdaki yerini almıştır.

PTT üzerinden sağlanan bir hizmet olan HGS’nin kayıt, borç sorgulama ve borç ödeme işlemleri bu kurum yoluyla yapılmaktadır. Sisteme kayıt yaptırdığında aracınızın ön camına kolay okunabilir bir manyetik çip yerleştirilir. Bu çip yardımıyla gişeden geçerken aracınız tanınır ve adınıza bağlı olan hesaptan geçiş ücretiniz tahsis edilir. PTT, bu hizmeti müşterilerine daha kolay tanıtmak ve kolay bir hizmet sağlamak için, hizmetlerini elektronik ortama aktarmış ve resmi internet sitesi tasarlanmıştır. Bu siteye HGS müşteri hizmetleri ismi verilmiştir.

HGS Müşteri Hizmetleri Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte özel ve resmi birçok kurum hizmetlerini bilgisayar ortamı üzerinden yürütmeye başlamışlardır. Bu kurumlardan birisi de PTT’dir. Hızlı Geçiş Sistemi hizmetini veren bu kurum, hizmeti hakkında daha fazla ve daha hızlı bilgi sunabilmenin yanı sıra bu sistemi kullanan müşterilerinin borç sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilmesi için HGS Müşteri Hizmetleri adını verdiği internet sitesini tasarlamıştır. Bu sitede genel olarak, HGS ile ilgili bilgilendirme, HGS etiket montajı hakkında açıklamalar, araç sınıf listeleri hakkında bilgilendirme, HGS hesabınızla ilgili avantajlı kredi duyuruları, hızlı geçiş şeritleri bulunan gişelerle ilgili bilgilendirme gibi daha birçok bilgilendirme aracına rastlamanız mümkündür. HGS gişelerinde yapmış olduğunuz geçiş ihlallerini de herhangi bir şubeye gitmeden kolaylıkla bu sistem üzerinden sorgulayabiliyorsunuz. HGS müşterisi iseniz üyelik sahibi olarak daha birçok ayrıcalıktan bu platform üzerinden yararlanabilirsiniz. Üye olma işlemleri yine HGS Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılabilmektedir.

HGS Müşteri Hizmetleri telefon numarası da 444 17 88’dir.

HGS Müşteri Hizmetleri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz