HGS Müşteri Hizmetleri İletişim | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Müşteri Hizmetleri İletişim

HGS Müşteri Hizmetleri İletişim

HGS; günümüzde ülkemizde uygulanmakta olan bir geçiş sistemidir. Daha önceki yıllarda köprü ve otoyol geçişlerinde bulunan ücretlendirme sisteminin teknoloji ile değiştirilmiş halidir. Teknoloji ile birlikte artık gişeler yerine radyo sinyalleri ile güçlendirilmiş cihazlar bulunuyor. Bu cihazlar sayesinde HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi uygulamasında gişelerde durup, ödeme işlemi yapmaya gerek kalmıyor. HGS sistemi nasıl işliyor diye soracak olursanız; size ve aracınıza ait etiket ve kartlar ile ücret ödeme işlemi yapılıyor. Aracınızın ön camına yapıştıracağınız HGS etiketi ile kartınız bağlantılıdır. Kartınıza yükleme yaptığınızda; HGS geçişlerinizde etiket okunarak ödeme işleminiz yapılmaktadır. Bu da hem vakit hem de uzun ve sıkıcı işlem kuyruğundan kurtuluş olduğumuz anlamına gelmektedir. 2012’den beri hayata geçirilen bu uygulamadan vatandaşlar oldukça memnundur. Sizler için bu yazımızda HGS hakkında detaylı bilgi ve HGS müşteri hizmetleri iletişim ekranı hakkında bilgileri vermiş bulunmaktayız. Aynı zamanda yazımızın sonunda HGS müşteri hizmetleri resmi sayfasına ait bağlantı adresini bulabilirsiniz.

HGS Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

HGS kartınızda bulunan bakiye, geçiş sisteminden geçmek için yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda 15 gün içerisinde kartınızda yeterli miktarda bakiye olması durumunda ceza kesilmemektedir. Ancak yükleme yapılmazsa geçiş ihlali cezası olarak kayıt altına alınacaktır. HGS geçiş ihlali yapıp yapmadığınızı öğrenmek artık oldukça kolaydır. E-Devlet sistemi üzerinden ve HGS resmi sitesi olan müşteri hizmetleri sayfasından bu işlemi yapabilmeniz mümkündür. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi yapmak isterseniz; bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bir şifreniz yoksa sistem üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. E-Devlet üzerinden işlemi yapabilmek için şifrenizi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda sizin için vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak işlem yapacağınız sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Sayfaya ulaştığınızda ilk olarak yapmanız gereken şey “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamaktır. Bu seçenek sizi doğrudan kimlik doğrulama sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfa üzerinde bulunan boşluklara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Daha sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan yeni ekran üzerinden son 1 yıl içerisinde gerçekleşmiş olan geçiş ihlali kayıtlarınızı görebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Geçiş İhlali Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Diğer bir yöntem ise müşteri hizmetleri üzerinden yapılan geçiş ihlali görüntüleme işlemidir. Bu işlem için şifrenizin olmasına gerek yoktur aşağıda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayıp, işlem sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Sayfaya ulaştığınızda sağ üst köşede bulunan “Geçiş İhlali Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Sonrasında açılacak olan platform üzerinde bulunan boşluğa aracınızın plakasını yazarak, aşağısında bulunan çubuğu sağa kaydırınız. Böylece sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

HGS Müşteri Hizmetleri Üzerinden Geçiş İhlali Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

HGS Müşteri Hizmetleri İletişim:

HGS müşteri hizmetlerinin iletişim bilgileri şu şekildedir:

Telefon numarası : 444 17 88

Aynı zamanda müşteri hizmetleri sayfasına üye olarak da sormak istediğiniz soruları sorabilir, bilgi edinebilirsiniz. Üye olabilmek için müşteri hizmetleri resmi sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sayfanın bağlantı adresini yazımızın devamında paylaşmış bulunmaktayız. Sayfaya giriş yapmak için bağlantı adresine tıklayıp, açılacak olan sayfa üzerinde sağ üst köşede bulunan “Müşteri Hizmetleri Giriş” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan platform üzerinde bulunan “Üye olun” seçeneğine tıklayınız. Ya da E-Devlet şifreniz bulunuyorsa “E-Devlet şifresi ile giriş” seçeneğine tıklayınız. Her iki türlü de sistem girişinizi yaptıktan sonra sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Ve sistem üzerinde sorulmuş olan sorulara verilen cevapları “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünden okuyabilirsiniz.

HGS Müşteri Hizmetleri Resmi Sayfası İçin TIKLAYINIZ! 

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz