HGS Kredi Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Kredi Sorgulama

HGS Kredi Sorgulama

HGS günümüzde kullanılmakta olan bir otoyol geçiş sistemidir. HGS’nin açılımı Hızlı Geçiş Sistemi’dir. Hızlı geçiş sisteminde; otoyol geçiş gişelerinde ücret ödemek için durmanıza gerek yoktur. Son teknoloji ile geliştirilen bu geçiş sisteminde kart ve etiket kullanılmaktadır. Bu etiket ve kart nasıl kullanılıyor diye soracak olursanız; kartınıza bağlı olan etiketiniz aracınızın ön camına yapıştırılıyor. Bu etiket geçişlerde üzerindeki barkod sayesinde teknoloji ile birlikte oluşturulmuş olan radyo okuyucuları tarafından okunmakta ve ücretiniz bu şekilde alınmaktadır. Bu sayede ücret ödemeniz için sıra beklemenize gerek kalmayacaktır. Günümüzde bu oldukça önemli bir gelişmedir. Otomobil kullanımının yaygınlaşması ile birlikte önceki yıllarda geçiş noktalarında saatlerce sürebilen bir trafik oluşmaktaydı. HGS sayesinde bu durumdan yani bahsetmiş olduğumuz uzun saatler boyunca sürebilen trafikten kurtulmuş bulunmaktayız. Sizler için bu yazımızda HGS kredi sorgulama işlemi hakkında bilmeniz gereken bilgileri vermeyi amaçladık. Yazımızın devamında bahsetmiş olduğumuz HGS kredi sorgulama işlemi hakkında bilmeniz gereken bilgileri detaylı bir şekilde anlatmış bulunmaktayız. Yazımızın devamından bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

HGS Kredi Sorgulama İşlemi Nedir, Ne İşe Yarar?

HGS kredi sorgulama işlemi ile HGS bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bu işlemi teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Bu işlemi PTT şubelerine giderek yada bu işlemi gerçekleştirmeye yetkisi olan benzin istasyonları ve marketlere giderek de yapabilirsiniz. Ancak teknoloji ile bu işlem oldukça kolay bir hale gelmiştir. İnternet üzerinden sorgulaması yapılabilen bir çok şeyden biri olan HGS kredi sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden ve HGS müşteri hizmetleri resmi sayfasından yapabilirsiniz. Yazımızın devamında işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi her iki yolla da anlatmış bulunmaktayız.

HGS Kredi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak anlatacağımız yöntem E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilen kredi sorgulama işlemidir. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmek için mutlaka bir E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Eğer bir şifreniz yoksa bu işlemi veya E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen diğer işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Şifrenizi alabilmek için herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile yapacağınız şifre alma başvurusu sonucunda; kimlik bilgileriniz ile size ait yeni bir hesap oluşturulacaktır. Bu hesap için şifreniz de aynı şekilde size özeldir. Başka biriyle paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. İşlem ücretinizi ödediğinizde size ait E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra HGS kredi sorgulama işleminizi dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Yazımızın hemen alt tarafında sizin için vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ilk sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan yeni sayfa üzerinde bulunan ilgili boşluklara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa üzerinden HGS kredi bilgilerinizi görebilirsiniz.

hgsedevlet

HGS Kredi Sorgulama İşlemini E-Devlet Sistemi Üzerinden Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

İkinci olarak anlatacağımız HGS kredi sorgulama işlemi müşteri hizmetleri sayfasından yapılan sorgulama işlemidir. İşlemi yapmaya başlamak için yazımızın altında bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfa üzerinde sağ üst köşede bulunan “Müşteri Hizmetleri Giriş” seçeneğine tıklayınız. Kredi sorgulama işlemi için site içi üyeliğinizin olması gerekmektedir. Üye değilseniz aynı ekran üzerindeki “Üye Olun” seçeneğine tıklayıp üye olunuz. Ya da E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz. Üyeliğiniz bulunuyorsa kayıtlı E-posta adresiniz ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra adınıza kayıtlı olan HGS hesabınızın sorgulamasını yapabilirsiniz.

hgsgecis-ihlali

HGS Kredi Sorgulama İşlemini HGS Müşteri Hizmetleri Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz