HGS Kalan Bakiye | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Kalan Bakiye

HGS Kalan Bakiye

HGS otoyol ve köprülerde geçişi hızlandırmak ve trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla geliştirilmiş otomatik bir sistemdir. Araçların duraklama yapmadan, HGS abonelikleri sayesinde edindikleri HGS kart veya etiketler aracılığıyla kolayca geçiş yapabilmesine olanak sağlayan faydalı bir uygulamadır. Sistemin uygulamaya başlandığı ilk zamanlarda HGS gişelerinde nakit para üzerinden işlemler yapılmaktaydı. Fakat bu durum gişelerde uzun kuyruklar oluşmasına ve istenenin aksine trafik sıkışıklığına daha fazla neden olmasından dolayı alternatif bir çözüm üretildi. HGS kullanmak isteyen araç sahipleri, geçişleri isteğe bağlı edindikleri HGS kart veya araç camına yapıştırılan HGS etiketleri sayesinde nakit paranın yarattığı uzun kuyruklardan kurtulmuş oldular. HGS kart veya etiketleri temin edildikten sonra HGS anlaşmalı bankalar veya PTT şubelerinden bakiye yükleme işlemleri yaparak sıkıntısız bir şekilde HGS’yi kullanabilmektedirler. HGS kart veya etiketlerinin faydasının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar oluşmuştur. Bunlardan en önemlisi ‘kalan bakiye’ hususudur. Otoyol veya köprüleri rutin olarak kullanan araç sahipleri kalan bakiyelerinin miktarı konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Aksi halde bakiyenin yetersiz olduğu durumlarda geçiş sırasında bazı problemler ile karşılaşılabiliyor. Peki bu problemler ile karşılaşmamak için HGS kalan bakiye nasıl öğrenilir?

HGS Kalan Bakiye Nasıl Öğrenilir?

HGS hesabında geçiş ücretini karşılayacak kadar bakiye bulunması zorunludur. HGS kart kullanan araç sahipleri gişelerdeyken HGS cihazına kartı okutarak HGS kalan bakiyeyi öğrenebilmektedirler.

Aynı zamanda, özellikle HGS etiketi kullanan araç sahipleri HGS kalan bakiyelerini aşağıda verdiğimiz internet sitesi bağlantısına tıklayıp giriş yaparak da öğrenebilmektedirler. HGS kalan bakiye sorgulama için siteye giriş yaparak sağ üstte bulunan ‘Müşteri Hizmetleri Giriş’ butonuna tıklayarak karşınıza çıkan sarı ekrandan şayet üye değilseniz ‘üye olun’ seçeneği ile üye olmalısınız.

hgs kalan bakiye nasıl öğrenilir ?

Daha sonra sırasıyla, TC kimlik numarası, e-posta, oluşturduğunuz şifreyi iki defa girerek ve son olarak güvenlik kodunu da doğru bir şekilde kodlayarak ‘Üye Ol’ butonuna bastığınızda üyelik kaydınız alınacaktır. Bu işlemin tamamlanması için E-Posta adresinize gönderilmiş olan ‘Aktivasyon İletisini’ aktif hale getirerek üyelik işlemi tamamlanmış olacaktır. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Girilecek olan TC kimlik numarası HGS abone kaydı yaparken kullanılan TC kimlik numarası ile aynı olmak zorundadır. Eğer şirket adına alınmış bir HGS aboneliği varsa, bu durumda da şirketin ‘ Vergi Numarası’ girilmelidir. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde üyelik işlemi yapılamamaktadır.

hgs kalan bakiye nasıl öğrenilir?

Son olarak üye olduğunuz e-posta ve şifre ile güvenlik kodunu da yazarak kısa sürede giriş yapabilirsiniz. Bu üyelik sayesinde HGS geçişlerinin listesini ve HGS kalan bakiyenizi sorgulayıp, öğrenebilirsiniz.

HGS Kalan Bakiyeyi Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz