HGS Kaçak Geçiş Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi köprü ve otoyollarda belirlenen alanlarda ücretli geçiş gişelerinde uygulanan bir sistemdir. Otomatik Geçiş Sistemi, Kartlı Geçiş Sistemi ve Hızlı Geçiş Sistemi olmak üzere üç sistem hizmetini sürdürmektedir. Üç ayrı sistem için de geçiş gişesi ayrı bulunmaktadır.

Hızlı Geçiş Sistemi, PTT aracılığıyla sağlanan bir hizmettir. Hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin PTT şubelerine giderek, araçlarının ön camlarına yapıştırılarak kullanılan manyetik bantları almaları ve üye olmaları gerekmektedir. Kişiye ait olan üyelik hesabından her geçiş için geçiş ücreti tahsis edilir. Vatandaşların belirlenen HGS gişelerinden kurallara uygun olarak geçmeleri gerekmektedir. Eğer kurallara uymayan geçişler yapılırsa cezai yaptırımlar uygulanır. Bu ceza işlemi 11 kat olarak size yansımaktadır. HGS kaçak geçişlerinizi umursamama gibi bir hataya düşerseniz aylar sonra şok bir faturayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilerek ya da farkına varmadan yapmış olduğunuz HGS kaçak geçişleriniz hakkında bilgi almanız en uygun karar olacaktır. Böylelikle olası cezalarınızı önceden görebilir, tedbirinizi önceden alabilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için HGS kaçak geçiş sorgulama işleminin yapılması gerektiğini daha önce söylemiştik. Bu yazımızda HGS kaçak geçiş sorgulama işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere HGS hizmetlerini PTT kurumu yapmaktadır. Müşterilerinin daha hızlı ve güncel hizmet alabilmeleri için resmi bir internet sitesi oluşturulmuştur. Bu site üzerinden HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.

HGS kaçak geçiş sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonuna sayfaya gitmenizi sağlayan yönlendirme linki ekledik. Bu linke tıkladığınız zaman aşağıdaki resimde olduğu gibi PTT HGS müşteri hizmetleri sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız. Bu sayfada sağ üst köşede yer alan geçiş ihlali sorgula butonuna tıklayarak geçiş ihlallerinizi görmek için ilk adımı atmış olursunuz.

hgsihlal

HGS geçiş ihlali sorgulama butonu sizi aracınızın plakasının istendiği sorgulama sayfasına götürecektir. Bu sayfada aşağıda gösterilen ilk boşluğa aracınızın plakasını ve ikinci boşluğa site tarafından size sorulan doğrulama kodunu doğru şekilde tuşlayınız. Sorgula butonu yardımıyla HGS kaçak geçiş sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

hgss

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz