HGS İKİ ARAÇTA KULLANILIR MI ? | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS İKİ ARAÇTA KULLANILIR MI ?

HGS İKİ ARAÇTA KULLANILIR MI ?

Hızlı geçiş sistemi olarak kullandığımız ancak genellikle HGS olarak bildiğimiz sistem isminden de anlaşıldığı gibi insanlara hız ve kolaylık sağlaması için 2012 yılınan beri otoban ve köprü gişelerinde kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu yöntem ile birlikte gişelerde oluşan uzun kuyruklar sona ererek insanlar araçlarındaki HGS etiketi ile geçişlerini pratik bir şekilde sağlamaktadırlar. Gişelerde görevli ile para verme bilet alma olayı olmadığından artık teknolojik olarak HGS bakiyenizden ücret kesilerek saniyeler içerisinde geçişinizi sağlamaktasınız. Ancak bazı insanların HGS etiketlerini iki ya da daha fazla araçta kullanma çabaları vardır. Hepimizin aklında bulunan HGS iki araçta kullanılır mı sorusuna cevap niteliğinde bu yazımızı sizler için hazırladık.

Tek HGS İki Araçta Kullanılır Mı ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki HGS otomatik geçiş sistemi tüm model ve marka araçları için uygundur. Bunun da etkisi ile belirtmeliyiz ki araç sahipleri her araç için farklı HGS almalılardır. Aracınızdan birine almış olduğunuz HGS’yi başka araçlarda kullanmanız mümkün değildir. Çünkü HGS aboneliği araç plakasına göre verilmektedir ve anlık olarak izlenme ve kayıt altında olma açısından da sıkı bir denetime tabidir. Tüm bunlara ek olarak eğer bir kişi üzerine kayıtlı birden fazla araç varsa bile o kişi yine her araç başına ayrı olarak HGS aboneliği almak zorundadır. Zaten sistem olarak bir plakaya tanımlanmış HGS etiketinin bir başkası tarafından kullanılması araç takip sistemi ile belirlenerek kabul edilmemektedir.

Yapılan araç takip sistemi ile kullanılan HGS etiketi ile araç plaka taraması yapılmaktadır. Eğer kullanılmakta olan HGS etiketinin başka bir araca ait olduğunun tespiti yapılırsa hem etiketi kullanarak geçiş yapmak isteyen kişi hakkında hem de HGS etiketinin asıl sahibine yönelik işlem yapılmaktadır. Hatta usulsüzlük nedeni ile tutulan tutanaklarla birlikte durum yargıya bile yansıyabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapılması gereken her araç için ona ait olan HGS etiketini kullanmaktır.

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Sedat dedi ki:

    HGS KARTIMDA BAKİYE OLMASINA RAĞMEN CEZA GELDİ NEYAPMAM LAZIM

  2. Sedat dedi ki:

    Aracımı 1sene 2ay oldu satalı ceza geldi

Yorum Yaz