HGS HESAP AKTARMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS HESAP AKTARMA

HGS HESAP AKTARMA

Günümüzün bir kısmı mutlaka bir yerden bir yere ulaşmakla geçmektedir. Hayatımızdaki ihtiyaçların arasında yer alan ulaşımda bazen sorunlar çıkarmaktadır. Kalabalık şehirlerde trafik sorunu olması nedeni ile aşırı zaman kaybına maruz kalabiliriz. Bu ve bunun benzeri durumların yaşanmaması için gerekli merceklerce bazı düzenlemeler ve değişiklikler yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi de bunlardan birisidir ve özellikle otoban, otoyol ve köprülerde bulunan gişelerde oluşan uzun kuyruklara son vermeyi amaçlamıştır. Bu konuda başarılı da olmuştur.

Eskiden gişelerde oturan personel ve şoförler arasındaki alma verme işleminden sonra banko açılırken artık bunlara gerek kalmadan arabanızda bulunan etiketle otomatik olarak ödeme işlemi için beklemeden kolay bir şekilde geçebilirsiniz. HGS sistemine aracın plakasından kayıt yapılmaktadır ve alınan etiketin aracın ön camına yapıştırılması ile kullanılmaktadır. Belirli durumlarda HGS hesap aktarma işlemi yapılmaktadır ve bizlerde bu yazımızda HGS hesap aktarmanın hangi durumlarda yapıldığı hakkında bilgiler vermekteyiz.

HGS Hesap Aktarma Nedir ?

Özellikle araç alım satım işlemlerinde HGS aboneliği kafaları karıştıran bir konudur. Eğer aracınızı satıyorsanız HGS etiketi ile birlikte satmanız gerekmektedir. Çünkü bu işlem sadece kişi üzerinden değil plaka üzerinden de sağlanmaktadır. Bu nedenle eğer aracınızı satıp yeni bir araç alıyorsanız eski aracınızdaki HGS etiketini sökerek yeni aracınıza takma gibi bir yanlış yapmamalısınız. Bu durumda yapılması gereken yeni aracınız için yeni bir HGS aboneliği almak ve eski hesabınızı yeni hesaba aktarmaktır. HGS hesap aktarma işlemi 7 gün içerisinde yapılmaktadır.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz