HGS HATALI GEÇİŞ SORGULAMA | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS HATALI GEÇİŞ SORGULAMA

HGS HATALI GEÇİŞ SORGULAMA

HGS açılımı ile Hızlı Geçiş Sistemi üzerinde yapmış olduğunuz ihlalleri sorgulayabilmek için yazımızın sonunda bulunan linklerden yararlanabilirsiniz.

HGS Hatalı Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yazımızın sonunda bulunan linke tıkladığınızda açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Geçiş İhlali Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılan platformda aracınızın plaka numarasını ve aşağıda bulunan güvenli kodunu da gereken yere yazınız. İşleminiz tamamlanmış olacaktır.

İşleminizi gerçekleştirmek için ikinci bir alternatif ise yine aynı sitenin sağ üst tarafında bulunan “Müşteri Hizmetleri Giriş” seçeneğidir. Üyeliğiniz bulunmuyorsa “Üye olun” seçeneğine tıklayıp, üye olunuz. Daha sonra siteye giriş için e-mail adresinizi ve şifrenizi yazıp giriş yapınız. Bu adımları uyguladığınızda işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

HGS hatalı geçiş sorgulama için diğer bir alternatif ise E-Devlet üzerinden sorgulama işlemidir. Bu işlem için E-Devlet şifrenize ve T.C. kimlik numaranıza ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifreniz yoksa merkez PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Yazımızın sonunda bulunan ikinci linkten işlemi gerçekleştirebileceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra karşınıza T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gereken bir bölüm çıkacaktır. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip, “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladığınızda işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

HGS Hatalı Geçiş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet HGS Hatalı Geçiş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. sendogan turgut dedi ki:

    bakiye sorgulama

  2. ayşe dedi ki:

    hgs ceza sorgulama

Yorum Yaz