HGS Garanti | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Garanti

HGS Garanti

Hızlı Geçiş Sistemi 2013 yılından beri sürücülere büyük kolaylık sağlamış, otoyol ve köprü geçişlerinde durmak zorunda kalmadan devam edilebilme şansı tanımıştır. Bu geçişlerde otomatik olarak yol ücretini bakiyeden düşen HGS sistemi trafik yoğunluğunu ve uzun sıralar oluşmasını engellemektedir. HGS ile geçiş yapmak isteyen sürücüler için gerekli olan HGS kart ve HGS etiketleri PTT şubelerinden alabileceği gibi anlaşmalı bankalardan da temin edebilirler. Garanti Bankası da anlaşmalı bankalardan biridir ve müşterilerine HGS etiketlerini, kampanyalar dahilinde ücretsiz şekilde sunmaktadır. Kampanyalar dışında HGS etiket fiyatı 15 TL HGS kartı ise 30 TL olarak ücretlendirilmiştir. Garanti Bankası müşterilerin isteğine bağlı olarak almak istedikleri etiketi belirttikleri adrese gönderiyor. Siz de HGS etiketinizi Garanti Bankası’ndan almak istiyorsanız bankanın sunduğu şartlardan biri Garanti Bankası’na ait kredi kartı yada bankada bir hesabınızın bulunmasıdır. Eğer mevcut hesabınız ya da kredi kartınız yoksa başvuru yapmadan önce bankada hesap açtırabilir ya da kredi kartı talep edebilirsiniz. Böylece HGS Garanti’den aldığınız etiketin bakiyesi, otomatik ödeme talimatı ile birlikte içerisinde bulunan miktar belirlediğiniz limit altına düştüğünde Garanti Bankası’nda açtırdığınız hesabınızdan yeniden yüklenecek ve herhangi bir risk almadan geçişlerinizi yapabileceksiniz.

HGS Garanti Bankasından Nasıl Başvurulur?

Garanti Bankası müşterilerine sunduğu HGS sistemiyle HGS garanti etiketlerini kampanya dahilinde ücretsiz şekilde temin etmektedir. Kampanya dışında HGS garanti etiket fiyatı 15 TL, HGS kart fiyatı ise 30 TL’dir. Siz de HGS kart ya da etiketli edinmek için başvuru yapmanız gerekmektedir. HGS Garanti Bankası’ndan temin edebilmek için işlemi 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden ilki Garanti Bank resmi sitesinden online şekilde gerçekleştirebileceğiniz HGS başvurusu yapabilmek için Başvurular Menüsü HGS/OGS adımına tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz takdirde etiketiniz ücretsiz bir şekilde vereceğiniz adrese teslim edilecektir.

İkinci seçenek Alo Garanti’den gerçekleştirebileceğiniz işlemdir. HGS Garanti başvurusu yapmak için 444 0 333 numarasını arayarak HGS etiket talebinde bulunabilir ve yine istediğiniz takdirde ücretsiz bir şekilde aldığınız etiketiniz istediğiniz adrese teslim edilmektedir.

Son olarak HGS Garanti başvurusu yapmak için direk Garanti Bank Şubelerine gidebilir, etiketinizi kolaylıkla temin edebilirsiniz. Yeniden hatırlatmak gerekirse bu işlemleri gerçekleştirmek için Garanti Bankası’nda hesabınızın bulunması ya da kredi kartı sahibi olmanız zorunludur. Siz de mevcut hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde HGS etiketinizde bulunan bakiye sizin tarafınızdan belirlenen limitin altına düştüğünde otomatik olarak yeni bakiyeniz yüklenecektir. Böylece geçişler sırasında meydana gelebilecek kaçak geçiş ya da geçiş ihlali gibi riskler ortadan kaldırılmış olur. Ayrıca sürekli olarak bakiyenizi kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

İlk olarak aktivasyonu yapılacak olan etikete PTT şubelerinin belirlediği araç tiplerine göre ayrılan yüklenmesi gereken bakiye miktarı yüklenmelidir. HGS Garanti Bank etiketinize ilk yapacağınız yükleme tutarı 1. sınıf araçlar için 30TL, 2.sınıf araçlar için 37,5 TL, 3. sınıf için 53 TL, 4.sınıf araçlar için 67,5 TL ve son olarak 5.sınıf araçlar için 81,5 TL olarak belirlenmiştir.

HGS Garanti Bank etiketinize otomatik yükleme yaptığınızda en az yükleme yapacağınız miktar yukarıda da verildiği gibi 1.sınıf araçlar için 15 TL , 2. sınıf araçlar için 20 TL, 3. sınıf araçlar için 30 TL, 4.sınıf araçlar için 35TL ve son olarak 5. sınıf araçlar için 45 TL yükleme yapabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz