HGS Finansbank | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Finansbank

HGS Finansbank

Hızlı Geçiş Sistemi ücretli otoyol ve köprülerden geçiş yaparken kolaylık sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Sürücüler HGS gişelerinden geçiş yaparken durmaksızın devam ettikleri halde kamera sistemi ile araçlarında bulundurmaları gereken HGS kart yada HGS etiketlerindeki bakiye otomatik olarak gerekli ücreti temin edecektir. Peki sürücüler bu HGS etiket ya da kartlarını nasıl elde edebilirler. Öncelikle en yakın PTT şubesinden  kart veya  etiketi temin edebileceğiniz gibi otoyol ve köprü girişlerinde bulunan satış gişelerinden temin edebilir hatta anlaşmalı bankalardan kampanya dahilinde ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu bankalardan biri de 1987 yılından beri müşterilerine hizmet vermeye devam eden Finansbank’tır. HGS Finansbank etiketi almak için müşterilerin yapması gereken işlem çok basittir. Herhangi bir Finansbank şubesine giderek kimlik bilgileri ve ruhsat bilgileri ile işleminizi gerçekleştirebilir hatta online şekilde Finans Bank Resmi sitesinden HGS Finansbank etiketini alabilirsiniz.

HGS Finansbank Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank müşterilerine HGS etiketi yada kartı alabilecekleri bir fırsat sunmuştur. Siz de HGS Finansbank başvurusu yapmak istiyorsanız kimlik bilgilerinizle ve araç ruhsatı ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilir ayrıca şirket aracı için HGS başvurusu yapılacaksa bu belgelerin yanında gereken ek imza sirkülerinin örneğini de eklemeniz gerekecektir. HGS Finansbank başvurunuzu gerekli tüm belgelerle birlikte tüm Finansbank şubelerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda Finansbank’ın resmi sitesinden online şekilde de oturduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz. HGS etiket yada HGS kartına Finansbank hesabınız bulunması durumunda Finansbank TL vadesiz hesabına otomatik ödeme talimatı vererek bakiyenizin belirlenen limitin aşağısına düştüğünde otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece gişelerden geçerken kartsız ya da bakiyesiz geçilmesi durumunda oluşan kaçak geçiş ya da geçiş ihlali risklerinden korunmuş olursunuz.

finans
HGS bakiyesi alt limitini ve yüklenecek maksimum miktarı başvuru sırasında belirleyebilirsiniz. HGS kart yada etiketlerin ilk aktivasyonunda yükleyeceğiniz ücretler PTT şubesinin araç sınıflarına göre ayırarak belirlediği genel ücretlerden gerçekleştirilmektedir. 1. Sınıf araçlardan ilk yükleme için alınacak miktar ve minimum yükletebileceğiniz bakiye miktarı 30 TL’dir. 2. Sınıf araçlardan ilk yükleme ve minimum yükleme yapabileceğiniz ücret 37,5 TL’dir. 3.sınıf araçlar için aynı şekilde belirlenen miktar 53 TL .4.sınıf araçlar için belirlenen miktar 67,5 TL.  5 sınıf araçlar için belirlenen ilk yükleme ve minimum yapabileceğiniz miktar 81,5TL olarak belirlenmiştir.
HGS etiketiniz ya da kartınızdaki bakiye alt limit miktarının altına düştüğünde Finansbank hesabınızdan verdiğiniz ödeme talimatı sayesinde belirlediğiniz miktarda yerine otomatik olarak yüklenecektir.
HGS Finansbank işleminizi gerçekleştiren müşteriler bankadan farklı plakalı araçlar için birden fazla etiket satın alabilir. Fakat aynı araç için birden fazla HGS etiketi alması mümkün değildir. HGS Finansbank başvurunuz sırasında HGS hesabınızdaki bu değişimleri görmek için geçiş hareketlerini içeren ekstra ya da e-posta adresinize 2TL’lik bie ücret ile e-posta gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Eğer aldığınız otomobili satacaksanız HGS etiketini iptal ettirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi banka şubelerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aracınızı satmak yerine değiştirecekseniz elinizdeki mevcut etiketi Finansbank şubelerine giderek değiştirebilir, aldığınız yeni HGS etiketine eski etiket içindeki bakiyeyi aktarabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz