HGS Dolum | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Dolum

HGS Dolum

HGS uygulamaya konulduğu günden itibaren trafiği biraz daha rahatlattığını görmekteyiz. Bu rahatlamayı sağlayan en büyük etkenlerden birisi de nakit para akışının bu sistem ile sonlanmış olmasıdır. Geçiş ücretini HGS kart ve etiketleri ile yaparak nakit paranın bozdurulup geri ödenmesi ile geçen zaman kaybının da önüne geçildi. Ayrıca gişelerde ücret ödemek için oluşan uzun kuyruklardan da eser yok artık. Şimdi araçlar gişelerden geçerken sahip oldukları birer kart veya etiket sayesinde HGS ücretinin saliseler içinde otomatik olarak tahsil edilmesi ile işlem tamamlanır. İşlem sırasında yapmanız gereken gişede mekanizmadan geçerken hafif hızınızı yavaşlatmak ve ücretin tahsilinden emin olmaktır. Tabi bu sistem sayesinde gişelerde dur kalk olayının da önüne geçilmiş olundu. Bildiğiniz gibi geçiş ücretlerinin HGS kart veya etiketlerden yapılıyor oluşu sürekli olarak bir bakiye dolum yapma ihtiyacı doğuruyor, akabinde de bir bakiye takibi gerekiyor. Birçok HGS dolum merkezlerinin bulunmasıyla da HGS’nin ne kadar kolay ve ulaşılabilir bir sistem olduğunu görüyoruz.

HGS Dolum Yapılan Yerler Nelerdir?

HGS kart veya etiketlerini kullanabilmek için içerisinde sürekli olarak bakiye bulundurmak zorundasınız. Aksi halde bazı durumlara maruz kalırsınız. Bunlardan biri kaçak geçiştir. Şayet bakiyeniz yeterli değil ve siz gişeden ücret ödemeden geçmişseniz geçişiniz kaçak geçiş sayılır ve ceza yazılır. Bu ceza, geçiş ücretinin 11 katıdır. Bu tür cezalara maruz kalmamak için HGS kart veya etiketlerinin bakiyesinin sürekli doldurulması ve bakiye kontrolünü yapmalısınız. HGS kart veya etiketlerine dolum yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan ilki akaryakıt istasyonlarıdır. Anlaşmalı akaryakıt istasyonlarına giderek HGS kart veya etiketlerine dolum yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek de PTT şubeleridir. Türkiye’nin tüm PTT şubelerine giderek HGS kart veya etiketlerine dolum yapabilirsiniz. Ayrıca PTT’nin online internet sitesinden de dolum yapabilmektesiniz. Bunun için öncelikle aşağıda verilen linke tıklamanız gereklidir. Ardından karşınıza aşağıda görülen ekran gelecektir.

hgs kalan bakiye nasıl öğrenilir?

Bu formu eksiksiz doldurarak HGS dolum işleminizi yapabilirsiniz.

Yine anlaşmalı olan bankalar aracılığıyla da HGS kart veya etiketlerine dolum yapabilirsiniz. Bu bankalar başlıca İş Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Garanti, Denizbank ve farklı birçok bankadır. HGS bakiye dolumu yapabileceğiniz son alan ise telefonlarınızdan kullanacağınız mobil uygulamadır. Turkcell’in online internet sitesinden kart veya etiketlere HGS dolum yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıda linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından aşağıda gördüğünüz ekran karşınıza çıkacaktır.

hgs kredi yükleme nasıl yapılır?

HGS dolum tutarı faturalı hatlarda faturaya yansırken, faturasız hatlarda bakiyeden düşülür. Her işlemde SMS ücreti olarak 50 kuruş ve işlem ücreti olarak da 1.65 TL sizden alınır. Turkcell faturanıza yansıyan HGS dolum tutarına Hazine Payı ve ÖİV eklenmemektedir. İlk olarak ‘yüklenecek olan HGS No ya da Plaka No’ girilir. Yüklenecek tutar belirlendikten sonra, sırasıyla GSM numarası ve Turkcell şifresi girilerek, son olarak ‘onaylıyorum’ butonuna tıklanarak HGS bakiye dolumu tamamlanmış olur.

HGS Dolum Yapabileceğiniz Anlaşmalı Shell İstasyonları İçin TIKLAYINIZ!

PTT Üzerinden HGS Dolum Yapabilmek İçin TIKLAYINIZ!

Turkcell Online İnternet Sitesinden HGS Dolum Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz