HGS Denizbank | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Denizbank

HGS Denizbank

Türkiye’de 2013 yılından beri sürücüler tarafından Hızlı Geçiş Sistemi kullanılmaya devam ediyor. Araç sahipleri köprü ve otoyol geçişlerinde üzerinde HGS yazan geçiş bölmelerinden herhangi bir duraksama olmaksızın yollarına devam ediyorlar. HGS girişlerindeki kamera sistemi sayesinde sürücülerin almaları gereken HGS etiket ya da HGS kartından otomatik olarak geçiş ücreti alındığı için trafik yoğunlaşmadan geçişler kolaylıkla yapılabiliyor. Sürücüler bu HGS etiket ya da kartına PTT şubelerinden ulaşabilecekleri gibi anlaşmalı bankalardan, otoyol ve köprülerdeki geçişlerde bulunan satış kanallarından da ulaşılabiliyorlar. Anlaşmalı bankalardan biri de Türkiye’de ilk beşte sayılan Denizbank’tır. Kafkaslar,Orta Doğu,  Balkanlar’da ülkemizi güçlü finansal yapısıyla temsil eden en güçlü ortaktır. Denizbank finansal olarak süpermarket yaklaşımı benimseyerek müşteri memnuniyetini maksimuma çıkarmayı hedeflemiştir. Müşteri memnuniyeti için herkesin ulaşabileceği online bir alan kurmuştur. Denizbank resmi sitesinden HGS ile ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

HGS Denizbank Başvurusu Nasıl Yapılır?

HGS geçişlerinde kullanmak üzere HGS kart ve etiketlerini Denizbank’tan alabilirsiniz. HGS Denizbank şubesinden başvuru yapmak isteyen sürücüler, internet bankacılığı, Denizbank şubelerinden ve son olarak 444 0 800 numarasını tuşlayarak telefon üzerinden de HGS başvurusu yapılabilmektedir. Araç sahipleri kimlik bilgileri ve ruhsat bilgileriyle birlikte herhangi bir Denizbank şubesinden HGS başvurusunu yapabilir.
2015 Temmuz ayından itibaren HGS etiketi Denizbankta fiyatı KDV dahil 7,5 TL olarak belirlenmiştir. Fakat bu etikete sahip olabilmek için Denizbank’ta hesabınızın (Kurtaran Hesap) ya da kredi kartınızın bulunması gerekmektedir. Çünkü otomatik ödeme talimatı ile edindiğiniz HGS Denizbank kartı içindeki bakiyeyi kontrol edebilmek için (Kurtaran Hesap) ya da kartınızın bulunması önemlidir. Sürücüler HGS kart ve etiketlerdeki bakiyeleri alt limite geldiğinde yeniden geçiş yapabilmeleri için belli miktarda para yükletmesi gerekecektir. Sürücüler başvuru esnasında yüklenecek olan bu miktarı alt limitini kendileri belirleyebilirler. Otomatik ödeme talimatı ile birlikte HGS Denizbank kart ya da etiketindeki bakiye alt limite düştüğünde banka otomatik olarak yükleme yapacak ve sürücüler herhangi bir geçiş ihlali yapmadan ve bakiyesiz kalmadan geçiş yapabileceklerdir. Yapacağınız başvurunuzun ardından HGS işlemleriniz başlatılacak ve hızlı geçiş sisteminden yararlanmanız mümkün olacaktır.
HGS Denizbank’ta geçiş sistemi için kullandığınız otomatik ödeme talimatında herhangi bir sıkıntı yaşamamak için HGS etiket ya da kartınızın yenilenmesi ya da çalınması gibi durumlarda değiştirmek zorunda kalmanız dahilinde kredi kartı bilgilerinizle birlikte Denizbank şubelerine giderek  bildirmeniz önemlidir. Denizbank müşterilerinin HGS kartınızın kaybolması ya da çalınması gibi durumlarda 444 0 800  numarasından AçıkDeniz Telefon Bankacılığını arayarak durum hakkında bilgi vermeniz kayıp ya da çalıntı ihbarında bulunması gerekmektedir
HGS geçişlerinde geçiş hataları kişilerden kaynaklandığı gibi sistemden kaynaklı da olabiliyor. Bazen HGS sistemi etiketleri okuyamayabiliyor bu gibi geçişlerde HGS kartınız ya da etiketiniz üzerine ceza borcu olarak geri dönüş yapabiliyor. HGS geçiş gişelerinde yanlış belirlenen bu cezalara 7 gün içinde itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. PTT şubelerinden ya da www.hgsmusteri.ptt.gov.tr  sitesinden online şekilde ulaşabileceğiniz Düzeltme Talep Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak [email protected] e-posta adresine göndererek ya da PTT şubelerine teslim ederek itiraz edebilirsiniz.
Araç alım satımlarında eski HGS Denizbank kart ya da etiketinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. İptal edilenden HGS kart ve etiketlerinden  yeni aldığınıza kalan bakiyenin aktarılması için bakiye aktarım seçeneğini kullanabilirsiniz. Yeni kartınıza bakiyenizde bulunan miktar 7 gün sonra sistem tarafından aktarılacaktır.
Gerekli şartları yerine getirildiği takdirde HGS Denizbank başvurunuzla aldığınız HGS etiket ya da kartını kullanarak HGS geçişlerini kolaylıkla gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz