HGS CEZA AFFI | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS CEZA AFFI

HGS CEZA AFFI

Otoyol ve köprülerden HGS kartınız ile geçiş yapıyor olabilirsiniz. Bu geçişler sırasında yaşanan bir aksaklık ile geçiş ihlali yapmış olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman geçiş ücretinin 10 katı kadar ceza alma ihtimaliniz vardır. Sizde geçiş ihlali yapmış ve ceza affı olup olmadığını merak ediyorsanız HGS ceza affı uygulamasından yararlanabilirsiniz. HGS ceza affı hakkında biz sizlere bu sayfamızda bilgi vereceğiz. HGS ceza affı konusunda sizde ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu bölümü okuyabilirsiniz.

HGS Ceza Affı Var Mı?

HGS ceza affı için geçiş ihlali yaptığınız gişeye 1 hafta içinde gidip abone olmanız ile ceza ortadan kalkar. Ayrıca bunun yanında HGS ceza affı ve geçiş ihlalleri affı hakkında 01.10.2014 tarihinde mecliste onaylanan torba yasa ile birlikte geçiş ihlalleri cezasına af gelmiştir. Ayrıca geçiş ihlali ile sonucu aldığınız cezayı 15 gün içinde ödemeniz halinde aldığınız ceza üzerinden % 25 indirim uygulanmaktadır.

HGS BAKİYE SORGULAMA

HGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS geçiş ihlali yaptınız ancak HGS ceza affı için gidip abone olmadıysanız HGS cezanız var demektir. Ancak abone olduysanız ama yine de cezanızın silinip silinmediğini öğrenmek istiyorsanız da HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Online olarak yapabileceğiniz bu işlemi PTT müşteri hizmetlerini arayarak da yapabilirsiniz. Biz size online olarak HGS ceza sorgulamanızı nasıl yapacağınızı açıklayacağız. Öncelikle bu sisteme ulaşabilmeniz için verdiğimiz bağlantı sekmesine tıklayınız. Açılacak olan sayfada karşınıza gelecek ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Yapmanız istenen adımlar oldukça basittir. Araç plaka numaranızı doğru bir biçimde giriniz. Ardından harf ve rakamlardan oluşmuş olan güvenlik kodunu giriniz. Sorgula sekmesine tıkladığınız durumda cezanızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

10

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulamasını online PTT müşteri hizmetlerinden yapabileceğiniz gibi E-Devlet resmi internet adresi üzerinden de yapabilirsiniz.

PTT HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online PTT hizmetlerini kullanabilmek için yapmanız gereken size verdiğimiz linke tıklamaktır. Ancak şunu hatırlatalım ki buraya üye olmayan hiç kimse bu işlemi yapamamaktadır. Bu yüzden öncelikle üyeliğinizi oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra üyelik sırasında oluşturduğunuz e-posta adresini giriniz. Ardından yine üyelik sırasında oluşturduğunuz şifrenizi giriniz. Sayı ve rakamlardan oluşan güvenlik kodunu da girdikten sonra girişinizi yaptığınız durumda ne kadar bakiyenizin kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz.

3

HGS ceza ödemenizi de yine bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız ekranda ödemeniz gereken ceza size aktarılacaktır. Bu cezayı kredi kartınız ile online olarak ödeyebilirsiniz. HGS ceza ödemenizi PTT şubelerinden yapma imkanınız da bulunmaktadır.

PTT HGS Bakiye Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapılan tüm işlemler gibi bu işlem de E-Devlet şifresiyle yapılmaktadır. E-Devlet şifresine sahip değilseniz PTT şubelerine giderek başvuru yaptığınız durumda şifre alabilirsiniz. Ardından yazının bitiminde verilen web sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızla birlikte E-Devlet şifresini girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

4

E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

HGS İtiraz Nasıl Yapılır?

HGS cezasına itiraz etmek istiyorsanız tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde müracaat etmeniz gerekmektedir. Sulh Ceza Hakimliği’ne yapacağınız itirazda bir dilekçe oluşturmanız gerekir. Bu dilekçede neden ceza iptalini istediğinizi, cezayı neden haksız bulduğunuzu belirtmeniz gerekir. HGS itiraz sonucunda gerekli incelemeler yapılacak ve eğer siz haklıysanız cezanız geri çekilecektir. Ancak haklı görülmediyseniz 15 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 14 yorum yapıldı:

 1. özge dedi ki:

  Merhaba,

  2014 ekim ayına kadar görünen ama tebliğ edilmemiş hgs cezalarım mevcut. bunlar da af kapsamına giriyor mu ? Giriyorsa tebliğ edildikten sonra mı başvurmam gerekiyor ?

 2. özge dedi ki:

  Ve bu aflar ne kadar zamanda bir çıkıyor?

 3. Münir Yılmaz Plaka No 34CJL88 [email protected] dedi ki:

  2014 yılından cezam var Tebliğ tarihinin ertesi gün itiraz ettim. YKB otomatik zödemem varı cEzam şu an 288 TL. oldu .Ben ne yapmalıyım? Bir cevap bekliyorum. son gelen torba kanun içindeki af dan yaralanabilecekmiyim.

  1. Yusuf Karatas dedi ki:

   Meclis’te kabul edilen torba yasayla 2015 Mart ayından önce kesilen cezalara indirim yapılacak. Böylece örneğin 400 liralık bir ceza 40 liraya kadar düşecek.

 4. Münir Yılmaz Plaka No 34CJL88 [email protected] dedi ki:

  Ceza affı ne zaman uygulanacak?

  1. Yusuf Karatas dedi ki:

   Meclis’te kabul edilen torba yasayla 2015 Mart ayından önce kesilen cezalara indirim yapılacak. Böylece örneğin 400 liralık bir ceza 40 liraya kadar düşecek.

   1. ahmetbulut dedi ki:

    selam arkadaşlar hgs cezalarında af gelmişş bugun ögrendim bilginize

    1. ibrahim şaylan dedi ki:

     0312-303 90 00-9504 dahili telefondan öğrendiğime göre torba yasa hgs cezalarını kapsamıyor mus başka bilgisi olan varsa paylaşabilir misiniz?

    2. Özgürtpz dedi ki:

     Selam 2014 cezalarına af geldiği kesinmi arkadaşlar,af gelip gelmediğini hangi kuruma sorup öğrenebiliriz bilen varmı?

 5. m.aslan dedi ki:

  2014 yılına ait cezalar konusunda Binali YILDIRIM açıklama yapmıştı hala bir haber yok

 6. Leyla dedi ki:

  Bu gün 250 tllik ceza geldi onu nasıl indirimli ödeme yapabilirim acaba

 7. yavuz06 dedi ki:

  Ne ceza evrağı geldi ,nede cezayı ödeyecek bi yer var nereye gitsek
  (ptt banka gbi) burda işleminz yapılamıyor deniyor ,telefonlara cevap veren yok … nereye ödicez bu cezayı nasıl bi sistem halen çözemedim , bir bilen anlatırsa çok teşekkür ederm ..

 8. Ahmet özer dedi ki:

  08/04/2015 tarihinde Akıncılar mutat gişe geçtim ve İstanbul istikametine gittim ve dönüyorum aynen ankara ya gelişimi .10/04-2015 Tarıhlı hgs den .saat 20-13 sıralarda Kaynaşlı gişe girişinde ceza yazılmış ve daha sonra 22-20 de Akıncılar marked gişelerde çıkışta teker ceza yazmış. Peki ben görevli şoför olarak ne yapayim. Suç bende yoksa manyetiktemi. Bunun cevabını soruyorum. Karayollar genel Müdürlüğü ve hgs ceza yazılanlar. cevap bekliyorum. Selamlar.

 9. Mahir bozan dedi ki:

  Mrb arkadaşlar 2015 in 2.ayından itibaren hgs cezalarim varmış ve tebligat bana daha şimdi geliyor hgs affı varmı bilen varsa bilgi verebilir mi rica etsem

Yorum Yaz