HGS Çağrı Merkez | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Çağrı Merkez

HGS Çağrı Merkez

HGS yani hızlı geçiş sistemi ; otoyol ve köprülerde hızlı geçişe imkan veren bir çeşit uygulamadır. Bu uygulama sayesinde köprü veya otobanlarda uzun kuyruklara maruz kalmıyoruz. HGS sistemi araçlardan geçiş ücretini otomatik olarak tahsil eden bir sistemdir. Bu tahsil işlemini de araçlardaki HGS kart veya HGS etiketleri aracılığıyla yapmaktadır. Araçlar HGS gişelerine geldiklerinden durmadan sadece yavaşlayarak HGS cihazının altında geçip birkaç saniye içerisinden geçiş ücretinin tahsili sağlanır. Bu amaçla HGS etiket veya kartlarından birine sahip olmak için öncelikle birer HGS aboneliği oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için tüm Türkiye deki PTT şubelerinden abonelik oluşturabilirsiniz. Bu abonelik sonunda da isteğe bağlı HGS etiket veya kartına sahip olursunuz. Dilerseniz HGS ile anlaşmalı bankalardan ya da bazı anlaşmalı akaryakıt istasyonlarından da HGS etiket veya kartlarına sahip olabilirsiniz.

HGS sisteminden faydalanmak için öncelikle kartınızda geçişe yetecek kadar limit olması gerekmektedir. Aksi halde geçişe yeterli limit bulunmadığında geçişleriniz kaçak geçiş olarak sayılabilir. Kaçak geçişlere ise yüksek miktarlarda cezai işlem uygulanmaktadır. HGS uygulaması kaçak geçişler için uyguladığı ceza miktarı geçiş ücretinin 10 katı fazlası şeklindedir. Kaçak geçiş yaptıktan sonra para cezası plakaya işlenir ve sizler de HGS ‘nin online internet sitesinden geçiş ihlali uygulaması ile bu cezanın miktarınız ve cezanın ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. Eğer ceza kesildikten sonra 15 gün içinde bu ceza ödenirse, size avantaj sağlaması amacıyla sadece geçiş ücreti alınır. Uygulanan ceza kısmı sizden tahsil edilmez. 15 günü geçen cezalarda ise bu uygulanmaz.

HGS sistemi ile ilgili tüm soru , bilgi alma, istek, görüş, şifre, bakiye işlemleri HGS’nin online sitesinden yapılabiliyor. Ayrıca HGS çeşitli sorgulama imkanlarından da faydalanabiliyor. Fakat her zaman da internet erişiminiz olamayabilir. Bu durumda ne yaparız? İşte bu duruma çözüm olması amacıyla HGS çağrı merkezleri sizlere her türlü yardım ve hizmeti 7 gün 24 saat vermektedir.

HGS Çağrı Merkezlerine Nasıl Ulaşırım?

HGS çağrı merkezi bildiğini gibi HGS’nin müşteri hizmetleridir. Nasıl her konu ile ilgili bankaların müşteri hizmetlerinden faydalanıyorsak ; HGS çağrı merkezlerinden de bu şekilde yararlanmaktayız.

HGS çağrı merkezleri 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır. Tüm bu hizmetler için operatör fark etmeksizin ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

PTT’nin HGS ile ilgili işlemlerini gerçekleştirdiği HGS çağrı merkezi telefon numarası bulunmaktadır.

HGS Müşteri Hizmetlerine PTT üzerinden telefon ile ulaşabilmek için 444 17 88 PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz.

HGS çağrı merkezi numarası: 444 17 88

Bu numara aracılığıyla tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda da internet üzerinden de yapabilirsiniz.

Dilerseniz de Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün 0 850 460 60 60 numaralı KGM HGS Çağrı Merkezinden de faydalanabilirsiniz.

 

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz