HGS Borcu Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Borcu Sorgulama

HGS Borcu Sorgulama

Ülkemizde var olan bazı karayolları ve köprülerde paralı geçiş gişelerinden daha serbest, trafik akışını bozmadan hızlı geçilebilmesini sağlamak için HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi hizmete sunulmuştur. HGS diğer adıyla Hızlı Geçiş Sistemi, araç geçişinde kullanılan hem köprü hem otoyollarda aynı zamanda trafiğin çok olmasını ve sıkışık olma problemini çözüme ulaştırması ve aynı zamanda motorlu taşıt sürücülerinin stres olmadan rahat etmelerini sağlıyor. HGS müşterileri ülkemizde hizmete sunulan ve yoğun olarak kullanılan köprü ve karayolları girişlerinde trafik sıkışması hali ile karşı karşıya gelmeden kontrollü ve daha seri bir biçimde geçme imkanı elde edebiliyorlar.

HGS borcu sorgulamasını gerçekleştirmek için HGS müşterisinin beyan etmiş olduğu ve sisteme girişi yapılmış olan cep telefonu numarasına HGS müşterisinin bakiyesi bitmeye yakın durumunda sistem vasıtasıyla otomatik olarak müşteriye mesaj gönderilerek bilgilendirme yapılmaktadır. Elektronik ortamda HGS borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız PTT tarafından kişilere sunulmuş olan sisteme üye olmak durumundasınız. PTT resmi internet sitesinde hizmete sunulmuş olan sisteme üye girişini gerçekleştirdikten sonra, bu sistemden yaralanarak HGS borcu sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Borcu Sorgulama Hizmetine Nasıl Üye Olunabilir?

HGS borcu sorgulama prosedürlerini çevrimiçi olarak web sayfası vasıtasıyla gerçekleştirebilmeniz için sistemde üye olarak bulunmak gerekmektedir. Bu sisteme üye olabilmeniz için aşağıda verilmiş olan internet sitesi bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Üyelik işleminiz için karşınıza gelen sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Müşteri Hizmetleri Giriş” butonuna tıklayınız. İkinci olarak aşağıdaki görseldeki gibi karşınıza çıkan ekranda “Üye Olun” ismindeki seçeneğe tıklayın.

HGS Borç Sorgulama

Hemen sonrasında TC kimlik numaranızı ya da size ait bir vergi kimlik numarasını, size ait elektronik posta adresini, oluşturmak istediğiniz şifreyi ve şifreyi tekrardan güvenlik açısından girmeniz gerekmektedir. Sonrasında harfler ve rakam şeklinde yanda yer alan güvenlik kodunu giriş yapınız.

HGS Borç Sorgulama

Giriş yapmış olduğunuz  bilgi ve detaylardan  emin olduktan  sonra “Üye Ol”  şeklinde  yazan seçeneğe  tıklayınız.

HGS Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

HGS borcu sorgulama işlemi için öncelikle yazmış olduğumuz yazının hemen son kısmında bulunan internet sitesi bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza beliren sayfa resmi olarak PTT’nin HGS için açmış olduğu web sayfası olduğundan emin olunuz. Siz doğru sisteme girdiğinizden eminseniz HGS borcu sorgulama işlemlerinize başlayabilirsiniz.

HGS borç sorgulama için karşınıza beliren sayfanın hemen sağ tarafında bulunan “Müşteri Hizmetleri Giriş” yazan, asma kilit şeklindeki butona tıklayınız. Çıkan form girdisi gibi görünen alanda belirlemiş olduğumuz şifre, elektronik posta ve görselde görüldüğü gibi güvenlik kodunuzu girerek hemen altta bulunan giriş butonuna tıklayınız. Sisteme giriş yaptığınız takdirde adınıza ait HGS bakiye ve borç bilgilerinizin sorgulamasını yapmış olursunuz.

HGS Borç Sorgulama 5

HGS Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz