HGS Borç Ödeme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Borç Ödeme

HGS Borç Ödeme

Kişilerin bilet rezervasyonlarını dahi elektronik ortam üzerinden aldığı bugünlerde ücretli köprülerde ve otoyollarda geçiş esnasında elektronik sistemlerden yararlanmak motorlu taşıt kullananlara ayrı bir rahatlık sağlamaktadır.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) uygulaması paralı geçişleri durumunda kullanıcılarına basit ve rahat bir kullanım hizmeti sağlamaktadır. Kişiler otoyol ve köprülerden geçiş yaparken hizmete sunulan bu sistemden faydalanarak hem akan trafikteki sıkışık ve karışıklığı hem de stresli sürücüleri rahatlatmaktadır. HGS kartına yüklenen kredi ile her geçişte geçme bedeli miktarında bakiyeden kesme işlemi otomatik olarak uygulanmaktadır. Buna ek olarak şayet plaka vasıtasıyla otomatik olarak kesildiğinden, HGS kartınızda kredi miktarı kalmamışsa ve yetersiz ise yolculuk aksamaları yaşanmamakta ve aracın sahibi yoluna devam etmektedir. Eğer ki araç, HGS’nin daha önce belirtilen tüm kriterlerine uygun ise kaçak geçiş hali gibi algılanmamakta ve maddi bakımdan mağdur olmamaktadır. Bu duruma ihtimal bırakmamak için bakiyesi yetersiz kişinin kendi HGS kartına 7 gün içerisinde yükleme yapmalı ve geçiş ücreti eklenmiş olan bakiyeden kesilmelidir. Bunun gibi durumlarda araç sahibi cezai ödeme zorunluluğuna kalmamaktadır. Fakat belirtilen süre zarfında bakiye yükleme yapmayan motorlu taşıt sahipleri kaçak geçiş ücretine ceza eklenmiş halde ödeme durumundadır.

HGS abonesi olan tüm kişiler kendi abonelikleriyle ilgili birçok işlemleri elektronik ortamda yapma imkanına sahiptirler. Bu kişiler basit ve tez bir biçimde yapılabilecek işlemler yardımıyla kurumlara gitmek zorunda kalmadan kendi istedikleri yerlerden online olarak çözüm gerçekleştirebilmektedirler.

HGS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Bireylerin internet üzerinden gerçekleştirdiği uygulamalar arasında olan HGS çevrimiçi bakiye yükleme veya borç ödeme servislerinden sizler de yarar sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden kullanıma sunulan bu servislerden kişilerin bilgi edinebilmesi veya bakiye yükleme işlemlerini yapması adına resmi bir şekilde birçok kullanıcının kendi bilgileri de kullanıcıya sunulmuştur.

HGS borç ödeme işlemini gerçekleştirmeden hemen öncesinde PTT bünyesinde hizmete açılmış olan internet bağlantısı vasıtasıyla sorgulama işlemini yaparak bakiyenizi ve detaylarını öğrenebilirsiniz. HGS kart sahibi PTT merkezlerine giderek veya internet üzerinden HGS borç ödemesini yapabilir. Bu yöntem ile diğer geçiş işlemlerine binayen daha çok kazanımlı olan borç ödeme işleminde, şayet ilgili borcun bildirildiği zamandan 15 gün sonraya kadar borç karşılanmış ise ek olarak % 10 iskontolu haktan yarar sağlayabilmektedir. HGS borç ödeme için aşağıda vermiş olduğumuz internet sitesi vasıtasıyla sorgulama yaptıktan sonra HGS borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT HGS Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz