HGS Bakiye Öğrenme | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Bakiye Öğrenme

HGS Bakiye Öğrenme

HGS bakiye öğrenme işlemleri için HGS kart sahipleri yararına kullanıma açılan ve yararlanılan bir uygulamadır. HGS bakiye öğrenmenin asıl gayesi HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) kartına sahip olan kişilerin hesap bakiyelerini ve bu hesaba ait detaylarını etkili, pratik bir şekilde edinebilmeleri ve aşamada müşterilerin sorun yaşamalarının önüne geçilebilmesi için hizmete sunulmuştur. Bu uygulama, KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) pratiğinin yerine uygulamaya koyulan ücretli, otoyollar ve köprü geçişinde devam eden trafiğin yoğunluğunu ve sıkışıklığının önüne geçmek gayesi ile yürürlüğe koyulan bir pratiktir. Asıl amaç trafikle ilgili bu yönde karşılaşılan sıkıntıları büyük nebzede azaltmaktır.

Motorlu taşıt sahiplerinin temin etmiş olduğu ilgili bu uygulamanın kartının etiketini kendi araçlarına monte edip, kişinin HGS kartına para yüklediğinde bu şekilde geçişlerde bekleme yapmadan diğer araçları da bekletmeden trafik aksamalarına mahal verilmez. Fakat kişinin kendi HGS kart hesabında bakiye olup olmadığını da takip etmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda HGS kart alımı sırasında kişiden alınan telefon bilgileri olduğundan SMS olarak bakiye bilgisi kişiye aktarılır. Fakat bu detayı görmeyen veya kaçıran motorlu taşıt sahibi kişiler HGS bakiye öğrenme işlemleri için PTT merkezlerine başvuruda bulunabilir veya PTT’ye ait hizmet olan online internet web sayfası vasıtasıyla öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HGS Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

Elektronik ortamda HGS bakiye öğrenme işlemlerini yapmak için online PTT sitesi üzerinden HGS müşteri hizmetleri servisine üye olarak bulunmak zorundasınız. Bu uygulamanın kart sahipleri bakiye öğrenme ayrıca HGS uygulaması hakkında diğer sorgulamalar için alt tarafta vermiş olduğumuz internet bağlantısına tıklayarak öğrenme işlemlerini hızlı ve etkili bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptığınızda karşınıza beliren ekran aşağıdaki gibidir.

HGS Bakiye Öğrenme

Bu sayfa yardımıyla müşteri hizmetleri girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sisteme üye olduğunuz durumda HGS bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Üyelik oluşturmak için T.C. kimlik numaranızı veya vergi numaranızı, E-Posta adresinizi, şifrenizi ve şifrenizin tekrarını yazarak güvenlik kodunu da giriniz. Ardından üye ol sekmesine tıklayarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

HGS Borç Sorgulama

Ardından sağ kısımda bulunan E-Posta ve şifre bilgilerini girerek sisteme giriş yapınız ve bakiye öğrenme işlemini tamamlayınız.

Plakadan HGS Borç Sorgulama

HGS Bakiye Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz