HGS Akbank | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

HGS Akbank

HGS Akbank

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde köprü ve otoyollardan geçişlerde sıra beklemeden, hızlıca ödeyip geçmek mümkün hale gelmiştir. HGS, hızlı geçiş sistemi ile kolayca ödeme yapmak ve sıra beklemeden gişeden geçebilmek için öncelikle ir HGS kartına veya etiketine sahip olmanız gerekmektedir. HGS kartları PTT şubelerinde ve anlaşmalı bankalardan alınabilmektedir. Bu anlaşmalı bankalardan biri de sağladığı bir çok avantajla çokça tercih edilen Akbank’tır.

HGS kullanımı için HGS etiketine sahip olmalısınız. Bu etiketi Akbank Direkt kullanarak internet şubesinden veya Akbank Şubesine kimlik kartınız ve araç ruhsatınız ile beraber şahsi başvuru yaparak alabilirsiniz. Şubelere başvurarak almış olduğunuz etiket hemen kullanıma açılır ve aktif olur. Akbank’tan HGS etiketi alındığında, hızlı geçiş sistemine ve HGS etiketinin kullanımına yönelik bilgilendirmeler içeren “HGS Etiketi Bilgi ve Kullanım Kılavuzu” da Akbank çalışanları tarafından size ücretsiz olarak verilir.

hgs

Yükleme Talimatı Nasıl Verilir?

Hızlı geçiş sistemine ait etiket için Akbank kredi kartı ya da Akbank vadesiz hesabınız olmalıdır. Vadesiz hesabınıza veya kredi kartınıza vereceğiniz otomatik yükleme talimatı ile HGS kartınızda bulunan para miktarı belirlenen bir limitin altında kaldığında önceden belirttiğiniz miktarın otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilir ve bakiye takibi ile uğraşmadan kolay bir şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bununla beraber Akbank’ın size sunmuş olduğu bir başka avantaj ise, isteiniz doğrultusunda hesabınıza tanımlanmış olan Artı Para limitinizin de otomatik yükleme talimatı için kullanılmasını sağlayabilecek olmanızdır. Bu sayede tanımlamış olduğunuz vadesiz hesabınızda yeteli miktarda para olmasa bile limitiniz izin verdiğince HGS etiketine yeniden bakiye yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. 

Akbank Direkt ile HGS Etiketine İnternet’ten Başvuru

Akbank Direkt İnternet şubesini kullanarak yapacağınız  HGS etiketi başvurularında, HGS etiketiniz anlaşmalı kurye ile belirtmiş olduğunuz adresinize gönderilir. Akbank Direkt İnternet şubesine girerek ödemeler sekmesinden HGS İşlemleri adımını seçmeniz ve formu doldurmanız HGS başvurunuzun tamamlanması için yeterlidir. Hesabınız veya müşteri bilgileriniz ile ilgili bir sorun olduğunda en kısa zamanda müşteri temsilcisi size ulaşacak ve işlemin teyidini alacaktır. HGS ile ilgili bütün işlemleri de yine Akbank Direkt İnternet şubesini kullanarak online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Akbank hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için size bir Akbank Şubesi’ne gidebilir ya da 0850 222 25 25 /444 25 25 numaralı telefonlardan Akbank Telefon Şubesi’ne ulaşabilirsiniz.

HGS Başvurusunda Akbank’ın Sağladığı Avantajlar

  • %20 indirim ile geçiş yapma hakkınız vardır,
  • HGS kartınızdaki limit belirli bir miktarın altına düştüğünüzde daha önceden karar verdiğiniz miktar otomatik yüklenir,
  • Akbank’ın size sağlamış olduğu Artı Para limitini HGS yüklemelerinde kullanmanız mümkündür,
  • Tüm hareket ve köprü/otoyol geçiş bilgilerinizi takip edebilir, raporlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz,
  • Otoyol ve köprülerden HGS sisteminin rahatlığı ve sağladığı hızla sıra beklemeden geçebilirsiniz,
  • Akbank’tan almış olduğunuz HGS etiketi ile, otoyol ve köprülerde HGS’ye sahip araçlar için ayrılmış olan gişelerden, durmadan ve indirimli geçiş ücreti ödeyerek geçebilirsiniz.
  • HGS etiketiniz için, Akbank kredi kartınız veya vadesiz TL hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek bakiye kontrolü yapmak zorunda olmadan HGS sistemini kullanabilirsiniz.
  • HGS etiketinizin çalınması ya da kaybolması durumu ile karşı karşıya gelirseniz, vakit kaybetmeden 444 25 25 / 0850 222 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak ya da Akbank Şubesi’ne gelerek HGS etiketinizi iptal ettirmelisiniz, Akbank size kayıp çalıntı durumunda da hesaplarınızı korumak adına bu şekilde yardımcı olmaktadır.
  • Akbank ile yabancı plakalı araçlar için de HGS etiketi almak mümkündür.
  • HGS 1. sınıf etiketler için ilk yükleme tutarının minimum 30 TL olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra dilerseniz otomatik yükleme talimatı verebilir ve her defasında yüklenmesini istediğiniz miktarı kendiniz seçebilirsiniz.

Akbank Aracılığıyla HGS Sorgulama ve Ödeme için TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz