Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Hdi Sigorta A. Ş. büyük Alman sigorta şirketi olan Talanx Group ile birleşerek Türkiye’de çok sayıda noktada yüzlerce acentesiyle hizmet sunmaktadır. Ulusal alanda uluslararası kalite standartlarıyla hizmet sunmakta olan Hdi Sigorta A. Ş. ekonomik gücünün tüm olanaklarından müşterilerinin de faydalanmasını sağlar. Hdi Sigorta A.Ş, ülkemizde Marmara, Ege, İç Anadolu, Güney Anadolu, Orta Anadolu Bölge, Karadeniz, Akdeniz, Samsun Bölge Müdürlükleri, İstanbul Bölge’de bulunan acenteleriyle kaliteli sigorta hizmetleri sunmaktadır. Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bir şirket misyonu oluşturmaya gayret gösteren Hdi Sigorta A.Ş, sektörüne yön veren ve çoğu insan tarafından tercih edilen bir sigorta şirketi olmuştur. Ülkenin her bölgesinde etkili bir biçimde varlık gösteren yapısıyla güvenilirlik, ulaşılabilirlik, katılımcılık, yaratıcılık ve heyecan değerlerini çatısı altında bulundurarak profesyonel ve ihtiyaca yönelik hizmet vermektedir. Şirket bünyesinde misyon edindiği kaliteliliği belgeleyen 3 belgesi bulunmaktadır. Bunlar ISO 9001 Kalite Belgesi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve Yeşil Ofis Belgesi’dir.

Hdi Sigorta A.Ş. Ürünleri ve Hizmetleri Nelerdir?

Ürün yelpazesini oldukça geniş tutan HDİ Sigorta A. Ş. müşterilerinin her yönden ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışman bir şirkettir. Sigorta şirketi olarak öncelikli hedefi müşteri memnuniyeti, güvenliği olan HDİ Sigorta, bu perspektifte çok farklı sigorta biçimleriyle piyasada yer edinmiştir.

Yangın Sigortası: Hdi Sigorta, yangın Sigortası kapsamında Ortak Yerler Sigortası, İş yeri Paket Sigortası, Akaryakıt Paket Sigortası, Otel Paket Sigortası, Sağlık Konut + poliçesi, EKO KOBİ paket sigortası, KOBİ paket sigortası ve DASK sigortası hizmetlerini sunmaktadır.

Yangın Sigortası’nın geçerlilik bazı durumlar: Dahili su, fırtına, kara taşıtları çarpması, hava taşıtları çarpması, duman, yer kayması, enkaz kaldırma masrafları,  grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, deprem, yanardağ püskürmesi, sel/su basması, kar ağırlığı durumlarında Hdi Sigorta’nın Yangın Sigortası hizmetinden yararlanılabilir.  Bazı durumlarda da Hdi Sigorta’nın Yangın Sigortası kapsamına girmeyen haller vardır. Bunlar, ek ödeme ile sigorta bedeli poliçesine dahil edilebilir. Yangın Sigortası’nın teminatı dışında kalan durumlar için Hdi Sigorta’nın resmi verilerinde sıralanan maddeler şunlardır:

– Modeller, kroki ve planlar, kalıplar, belgeler, ihtira beratları, ticari defterler ve benzerleri.

– Nakit, kıymetli kâğıtlar, hisse senedi ve tahvil, her çeşit altın ve gümüş ve bunlardan mamul ziynet eşyası ve sair kıymetli madenler mücevherler ve mamulleri, kıymetli taş ve inciler ve benzerleri.

– Hava taşıtları, motorlu kara taşıtları ve deniz taşıtlar ile bu taşıtlara ait yükler (Hareket halleri hariç)

– Ariyet mallar ve emanetler

Oto Kaza Sigortası: Hdi Sigorta, Oto Kaza Sigortası kapsamında Genişletilmiş Kasko Poliçesi, Dar Kapsamlı Kasko Poliçesi, Kaskosuza Kasko Dar Kapsamlı Kasko, Kara yolları Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Süper Destek Sigortası, Kara yolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ve Zorunlu Kara Yolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası hizmetlerini sunmaktadır.

Gerçekleşecek kaza ardından oluşan hasarlara ilişkin bir kasko hizmeti sunmaktadır. Kaskonun sahip olduğu teminatlar şöyle sıralanabilir:

  • Araç kara yolunda ya da demir yolunda kullanılabilen motorsuz araçlarla çarpışırsa
  • Hareket halindeyken ya da duran haldeyken, aracı kullanan sürücünün iradesi dışında araca aniden gerçekleşen bir dış etki neticesinde bir cismin çarpması ya da aracın böyle bir cisme çarpması ya da devrilme gibi kazalar.
  • Birinin bile isteye araca verdiği zararlar
  • Aracın yanması
  • Aracın ya da araca ait parçaların çalınması

Nakliyat Sigortası: Hdi Sigorta, nakliyat Sigortası kapsamında emtia yük sigortaları, taşıyıcı sorumluluk sigortaları, kıymet sigortaları ve yük sigortaları hizmetlerini sunmaktadır.

Hdi Sigorta, Nakliyat Sigortası ile rizikonun cinsine bağlı olarak ya yük ile beraber aracın tam zıya olması ya da taşıyan aracın çarpması, çarpışması, devrilmesi, yanması ve/veya genel istisnalar dışındaki bütün rizikolara karşı taşıma konusu yüke teminat sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra tarafların kanuna ya da ahlaka aykırı düşmeyecek şartları aralarında kararlaştırma hakları vardır.

Mühendislik Sigortaları: Hdi Sigorta, Mühendislik Sigortaları kapsamında Montaj Sigortası, Makine Kırılması Sigortası, İnşaat Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası, Doğalgaz Sigortası hizmetlerini vermektedir.

Tarım Sigortası: Hadi Sigorta, Tarım Sigortaları kapsamında Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Bitkisel Ürün Sigortası, Kümes Hayvanları Hayat Sigortası, Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Sera Sigortası, Su Ürünleri Hayat Sigortası sigorta çeşitleriyle hizmet vermektedir.

Diğer Kaza Sigortaları: Koltuk Ferdi Kaza Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Çocuğumun Eğitim Güvencesi, Ferdi Kaza ve Kapkaç Sigortası, Ferdi Kaza ve Acil Tıbbi Masraflar Sigortası, Hırsızlık Sigortası, Taşınan Para Sigortası, Emniyeti Suistimal Sigortası, İşveren Sorumluluk Sigortası, 3. Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası, Yurt dışı Seyehat Sağlık Sigortası, Yurt içi Seyehat Sağlık Sigortası, Cam Kırılması Sigortası hizmetlerini vermektedir.

Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklamak olacaktır. Bu linke tıklayan kişilerin karşısına aşağıda yer alan Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız poliçe numarası ya da dosya numarası seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor. Siteye ilk giriş yaptığınız takdirde karşınıza “Poliçe Numarası” seçili bir Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama sayfası gelecektir. İşlemlerinizi bu şekilde yapmak istiyorsanız, T. C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası ile birlikte sorgulamak istediğiniz dosyaya ait olan poliçe numarasını da girerek “Ara” butonuna basmanız gerekiyor.

 
Eğer işlemlerinizi Arama Tipi olarak “Dosya Numarası” seçeneğini işaretleyerek yapmak isterseniz ise karşınıza aşağıdaki görsel üzerinden de görebileceğiniz bir ekran gelecektir.

Bu durumda yapmanız gereken tek şey sorgulamak istediğiniz dosyaya ait olan dosya numarasını girmekten ibarettir. Böylece Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama işlemleriniz başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

 

Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemlerini Gerçekleştirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz