Hasarlı Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Hasarlı Araç Sorgulama

Hasarlı Araç Sorgulama

Günümüzde ikinci el araç alıp satılırken uygulanan birçok prosedür bulunmaktadır. Bu prosedürlerden bir tanesi de araca ait hasar kaydı olup olmadığının tespitinin yapılmasıdır. Ve içlerinden en önemli olan işlem budur. Yazımızın devamında sizler için bu işlemi nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlatmış bulunmaktayız. Bu işlemi internet üzerinden yapabilir ve aynı zamanda cep telefonunuz ile kısa mesaj olarak da yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca yazımızın ilgili kısımlarında işlemleri yapabileceğiniz resmi sitelerin, bağlantı adreslerini bulabilirsiniz.

Hasarlı Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araca ait hasat sorgulama işleminizi ilk olarak yapabildiğiniz sistem şifresiz sistem olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinde bulunan hasar sorgulama işlemidir. Bu işlem sayfasına ulaşabilmek için yazımızın devamındaki bağlantı adresine tıklayınız. Böylece direk olarak işlemi yapacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz.

Aşağıda bulunan bağlantı adresine tıkladığınızda hasarlı araç sorgulama işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. İşlemi nasıl yapabileceğiniz hakkında bütün detayları yazımızda sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Bu bağlantı adresine tıkladığınızda direkt olarak sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz sayfa üzerinde sorgulama seçenekleri bulunmaktadır. Bu sorgulama seçenekleri:

  • Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Hasarlı Araç Sorgulama

  • Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Hasarlı Araç sorgulama Sorgulama

  • Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama

seçenekleridir. Bu seçeneklerden sorgulamanın size uygun olan kısmı üzerinden hasarlı araç sorgulamanızı yapmaya başlayabilirsiniz. İşleminizi tamamlamak için seçmiş olduğunuz hasarlı araç sorgulama seçeneği üzerindeki alanda bulunan boşlukları sırası ile doldurunuz. Daha sonra aşağıda bulunan güvenlik resmindeki karakterleri de ilgili boşluğa yazınız. Böylece hasarlı araç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Açılacak olan yeni sayfa üzerinden hasarlı araç sorgulama bilgilerinizi görebilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Hasarlı Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

Hasarlı araç sorgulama işlemini yapabileceğiniz diğer internet sitesi E-Devlet resmi internet sitesidir. E-Devlet sistemi üzerinde yapılan hasarlı araç sorgulama işleminde yalnızca size ait aracın sorgulamasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu sayfa üzerinden işlem yapabilmek için bir şifrenizin olması gerekmektedir. Şifrenizi alabilmek için bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye yapacağınız şifre alma başvurusu ile birlikte nüfus cüzdanınız üzerindeki kimlik bilgileriniz ile size ait yeni bir şifre oluşturulacaktır. Bu şifreyi alabilmek için 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemi üzerinden aracınıza ait hasar kaydı sorgulama işleminizi yapabilmek için yazımızın devamında sizler için paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa üzerindeki “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama sayfası üzerinde bulunan boşluklara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizi kontrol ediniz ve doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfa üzerinde bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle açılacak sayfa üzerinden size ait olan aracınıza ait hasar bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden tek bir şifre ile bütün işlemleri yapabilmeniz mümkündür.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Hasarlı Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. RASİM ERBAŞ dedi ki:

    PİLAKA SORGULAMA

Yorum Yaz