Halk Sigorta Hasar | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Halk Sigorta Hasar

Halk Sigorta Hasar

Halk Sigorta,Türkiye Halk bankası bünyesinde 58 yıl önce  kurulmuştur. Sigortacılık sektöründeki şirketler arasındaki rekabetin artışı sonuç olarak müşterilere de olumlu şekilde yansıyor. Bu sayede hizmet kalitesi artıyor ve teknolojiye entegre edilmiş ve geliştirilmiş bu sistemler ile şirketlerin sizlere sunduğu imkanlarda artış gösteriyor. Birçok sigorta şirketi artık tüm işleminizi internet üzerinden yapılmasını sağlıyorlar. Halk Sigorta şirketi ise müşterilerine hızlı ve kolay hizmeti sunabilmek amacıyla gerekli tüm sistemi sağladığı gibi aynı zamanda da internet portalı üzerinden de hizmet veriyor. Halk Sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız ürünlerde herhangi bir hasar oluşması halinde yapmanız gereken ilk şey bir hasar ihbarından bulunmak olmalıdır. Daha sonra Halk Sigorta hasar dosya sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.

Halk sigorta güvencesi ile teminat altına alınmış ürünlerinizde poliçenizde bulunan riziko kapsamında hasar oluştuğunda 7 gün – 24 saat çağrı merkezleri numarası 444 1 545 dan hasar ihbarında bulunabilirsiniz. İhbarı yaparken müşteri temsilcisine ; Poliçe numarası

• Sigortalı isim ve/veya ünvanı
• Sigortalının T.C. Kimlik No’su / Vergi No’su
• Hasar tarihi
• Hasar yeri
• Hasarın mahiyeti
• Tahmini hasar miktarı
• Sigortalının irtibat numaraları

• Ekspertiz yapılacak rizikonun açık adresi ve irtibat numaraları gibi bilgilerin verilmesi çok önemlidir.

Bu bilgilerin alınması ve teyit edilmesinden sonra bir hasar dosyası açılır. Hasar dosyası açıldıktan sonra dosyanıza ait numaranıza eksper görevlendirilmesi yapılmış ise eksperin adı ve soyadı, iletişim bilgileri cep telefonunuza SMS yolu kullanılarak iletilir. Hasar dosyasında durum sonuçlanıncaya hasar dosya numarası ile tüm Halk sigorta hasar işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar İhbarı ve Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Halk sigorta tarafından güvence altına alınan varlıklarda meydana gelen hasarlar sonucunda poliçede belirtilen rizikolar dan birinin gerçekleşmesi durumunda hasarın öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde hasar ihbarında bulunmalıdır. Ayrıca, hasarın nedeninin belirlenmesi ve bu duruma dair kanıtların kaybolmaması amacıyla gerekli bilgi ve belgeler sigorta şirketine en kısa zamanda ulaştırılmalıdır.
Bu amaçla yapılacak olan Halk sigorta hasar işlemleri de sizlere kolaylık sağlayacaktır. Halk sigorta hasar işlemleri için ilk yapmanız gereken hasar ihbarından sonra sizin için oluşturulan hasar dosyası numarasını almaktır. Daha sonra Halk sigorta online sitesine giriş yapmalısınız. Halk sigorta hasar işlemleri için aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz. Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.
halk sigorta hasar
Buradan da görüldüğü üzere 4 seçenek içerisinden Halk sigorta hasar işlemi yapmak için bizim ‘ dosya sorgulama’ butonuna basmamız gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki ekran görüntüsü karşımıza gelecektir.
halk sigorta hasar 1
Halk sigorta hasar dosya sorgulamak için resimde de gördüğünüz gibi boşluklu alanların doldurulması gerekmektedir. İlk olarak ‘ dosya no’ girilmelidir. Ardından resimde bulunan karakterler ‘ doğrulama kodu’ adlı yere doğru bir şekilde girilmelidir. Ve son olarak ‘ sorgula’ butonuna basılır. Ekrana Halk sigorta hasar dosyanız gelecektir. Bu dosyadan hasar ile ilgili yapılan tüm işlemleri görebilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar İhbarı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Halk Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz