Güneş Sigorta Hasar | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Güneş Sigorta Hasar

Güneş Sigorta Hasar

Ülkemizde son yıllarda sigorta şirketlerinin artışını görmekteyiz. Bizler değer verdiğimiz varlıklarımız uzun yıllar muhafaza etmek isteriz. Bunların başına bir durum geldiğinde oluşacak olan hasarların maddi yükünü bazı durumlarda kaldıramayacak kadar yüksek olmaktadır. Bu yüzden maddi yükü paylaşmak amacıyla bizler sigorta şirketlerine başvurmak durumunda oluruz. Sigorta şirketleri birçok alanda sigortacılık faaliyetleri göstermektedir. Sigortacılıkta özellikle araç ve hayat sigortaları alanında sigorta poliçeleri daha fazla oluşturulmaktadır. Bu yüzden neredeyse tüm sigorta şirketleri bu iki alanda ve ayrıca farklı birçok alanda sigortacılık hizmetini müşterilerine sunmaktadır. İşte ülkemizdeki en eski ve en köklü sigorta kuruluşlarından olan Güneş Sigorta 56 yıldır ülkemizde hizmet vermektedir. Birçok bölge müdürlüğü ve acentesi ile kolay ulaşılabilirliğini de ortaya koymaktadır. Güneş Sigorta ise özellikle kasko ve özel sağlık sigortası alanlarında profesyonelleşmiş bir formda hizmet vermektedir.

Güneş Sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız ürünlerde meydana gelen hasarlarda hasar ihbarı yapmak önemlidir. Kaza meydana geldiği zamandan itibaren 5 gün içerisinde hasarı Güneş Sigortaya bildirmeniz gereklidir. Bu hasar ihbarı ile Güneş Sigorta tarafından yetkilendirilen eksperler konu ile ilgilenirler. Eksper gerektirmeyen durumlarda ise gerekli kurum ve kuruluşlara yönlendirilirler. Burada ilgili bakım ve onarım işlemleri yapılarak hasarın giderilmesi sağlanır.

Daha sonra Güneş Sigorta yetkilileri tarafından sizlere hasar raporunun bir kopyası telefonunuza SMS olarak gönderilir. Ayrıca sizlerin hasar dosyanızın takibi ve kontrolü için de sizler için bir hasar dosyası oluşturulur ve bu dosya Güneş Sigorta online internet sitesinden ulaşılabilir hale getirilir. Size verilen hasar dosyası numarası ile tüm Güneş Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerini buradan yürütebilirsiniz. Şimdiki yazımızda sizlere Güneş Sigorta hasar dosya sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Güneş Sigorta Hasar İşlemi Nasıl Yapılır?

Güneş Sigorta hasar işlemleri; hasar ihbarı yapıldıktan sonra oluşturulan hasar dosyası üzerinden üm takip ve bilgi alma işlemleri ile yapılmaktadır. Güneş Sigorta hasar işlemi için ilk yapmanız gereken aşağıda paylaştığımız bağlantı linkine tıklamak olmalıdır. Ardından karşınıza aşağıdaki görüntü gelecektir.

Güneş Sigorta Hasar 1

Buradan da anlaşılacağı gibi ; var olan seçeneklerden ‘ hasar dosyası inceleme’ butonuna basmalısınız. An itibarıyla aşağıda verilen ekran görüntüsüne yönlendirilirsiniz.

Güneş Sigorta Hasar 2

Bu ekran karşınıza geldiğinde ise artık Güneş Sigorta hasar sorgulama işlemlerine başlayabilirsiniz. Güneş Sigorta hasar sorgulama işlemi yapmak için ‘mükellef türü’ nü belirlemelisiniz. Ardından ‘uyruk’ belirtmelisiniz. Daha sonra ‘tc kimlik numarası ‘ da girilir. En son olarak güvenlik kodu da doğru bir şekilde girilir ve ‘giriş’ tuşuna basılır. Bu işlem ile Güneş Sigorta hasar sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız. Daha sonra ekrana gelen hasar dosyanızı kolayca kontrol edip , gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Güneş Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Güneş Sigorta Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz