Güneş Sigorta Hasar Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Güneş Sigorta Hasar Sorgulama

Güneş Sigorta Hasar Sorgulama

Ülkemizde bireysel araç kullanımının artışına bağlı olarak ortaya çıkan trafik yoğunluğunda her gün haberlerde ülkenin her yerinden gelen kaza haberleri okumaktayız. Artık sürücülerin araç sahibi olduktan hemen sonra yaptıkları ilk işlem sanıyoruz ki araçlarını sigortalatmak oluyor. Herhangi bir kazaya maruz kalan sürücülerin en büyük güvencesi araçlarına yaptıkları bu sigortalardır. Kişilerin sadece sigorta yapmaları sorunu çözmüyor, sigorta yaptıktan sonra sigorta şirketine düzenli bir şekilde ödeme yapılması kaza anında yaşanacak mağduriyeti en aza indirmek için gereken belgeleri eksiksiz şekilde hazırlaması ve çeşitli işlemlerin takip edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir belgenin eksik olması gibi durumlarda sigorta şirketleri kaza tutarını ödemeyebiliyor.

Güneş Sigorta, ülkemizde 58. yılını kutlamış sigorta sektöründe değişim liderliğini üstlenmiş, hissedarları arasında değer yaratan ve müşteriler tarafından en çok tercih edilen sigorta şirketi olmak gibi büyük bir vizyona sahip sigorta şirketidir. Güneş Sigorta güvenilir finansal tabanıyla alnında uzmanlaşmış  sigorta firmalardan biridir ve müşterilerine şubelere gitmeden ya da herhangi bir arama yapmadan online sistem sayesinde kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunmuştur. Ayrıca Güneş Sigorta Hasar Sorgulama hizmeti sayesinde kaza sonrası tüm süreci internet üzerinden takip etme imkanına sahip olabilirsiniz. Güneş Sigortaya sigorta için genel müdürlüklerden, bölge müdürlüklerinden, temsilciliklerden ve Güneş Sigorta’nın banka şubelerinden başvurmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir kaza sonrası araç sahiplerinin, 5 gün içerisinde sigortaya kaza yerinin fotoğrafları, imzalanmış olan kaza tutanağı, kazada yer alan tüm araçların ruhsat fotokopileri ile Sigorta şirketine başvurmaları ve sürecin başlatılması gerekmektedir.

Güneş Sigorta Hasar Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Güneş Sigorta müşterilerinin herhangi bir kaza durumu sonrasında aracın hasarı ile ilgili dosyaları internet üzerinden takip edebilmesi için Güneş Sigorta hasar sorgulama imkanı sağlamıştır. İşleminize öncelikle Güneş Sigortanın resmi sitesine giriş yaparak başlayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra ekranın Sağ köşesinde gördüğünüz Online İşlemler seçeneğine tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Güneş Sigorta Dosya Sorgulama Adım 1

Karşınıza çıkan ekranda Hasar Dosyası İnceleme seçeneğine tıklayarak açılan Pusula Bilgilendirme yazan yeni sayfada istenilen bilgiler Mükellef türü( gerçek kişi ya da tüzel kişi), Sürücünün Uyruğu , TC kimlik no, ekranda doğru yapılması istenen toplama işleminden oluşan Güvenlik kodu’dur. Sırasıyla mükellef türünüzü ve uyruğunuzu yuvarlak kısımlara tıklayarak seçebilirisiniz. TC Kimlik numaranız ve Güvenlik Kodunun doğru cevabını girdikten sonra siz de bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olduğunu teyit ettikten sonra kırmızı kutucukta belirtilen Giriş butonuna tıklayarak Güneş Sigorta Hasar Sorgulamanızı geçekleştirebilirsiniz.

güneş sigorta

İşleminizi tüzel kişi seçeneğinden gerçekleştirecekseniz eğer sistem Vergi Kimlik No isteyecektir. İşlemi gerçekleştirirken bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmeniz önemlidir.

Güneş Sigorta Dosya Sorgulama Adım 2

Yukarıda görselleri bulunan işlemleri gerçekleştirebilmek ve Güneş Sigorta hasar sorgulama işlemi için resmi siteye ulaşabilmek için aşağıdaki linki tıklamanız yeterlidir.

Güneş Sigorta Hasar Sorgulaması için TIKLAYINIZ!!!

Yaptığınız işlemler sonucu aklınıza takılan bütün soruları sorabileceğiniz Güneş Sigorta Müşteri Hizmetlerine 0850 222 19 57 numarasından ulaşabilir, ihtiyacınız olan tüm bilgileri almanız mümkündür.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz