Genel Sigorta Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Genel Sigorta Sorgulama

Genel Sigorta Sorgulama

Mapfre Genel Sigorta, Türkiye’ de kurulduğu günden beri üstün hizmet kalitesi ve tüm sigortacılık branşlarında sahip olduğu uzman kadro ile müşterilerinde övgüler toplamaktadır. Kısa süre içinde ülkemizde en çok tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olma özelliği de taşımaktadır. Peki teminat altına aldığımız şeyler için Genel Sigorta sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Genel Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genel sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız şeyler ile ilgili bir kaza ve ardından bir hasar meydana geldiğinde bunun hasar ihbarını yapmak önceliklidir. Bu sayede sigorta şirketi sizinle en kısa zamanda iletişime geçecektir. Diyelim ki Genel sigorta ile teminat altına aldığınız aracınız ağır hasar meydana gelmiş bir kazaya karıştığında yapmanız gereken ilk işi hasar ihbarı dır. Hasar ihbarının nasıl yapılacağı ve gerekli belgeler için aşağıda verilen linke tıklayınız.

genel sigorta sorgulama 1

Hasar ihbarı için ilk olarak siteye giriş yapmalısınız. Ardından sitenin sağ üst köşesinde bulunan ‘ hasar anında’ butonuna tıklamanız gereklidir. Bu işlem anında sizi aşağıda verilen sayfaya yönlendirecektir.

genel sigorta sorgulama 22

Bu alanda bulunan branşlar üzerinden bilgi alabiliyorsunuz. Genel Sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız şey hangi branşa ait ise o branş üzerine tıklayarak gerekli bilgi dokümanına ulaşabilirsiniz. Şayet teminat altına aldığınız şeyin branşından emin değil iseniz poliçenizi kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Örnek verdiğimiz araç olunca seçmeniz gereken branş da ‘ oto-kaza branşı’ olmaktadır. Bu branşa tıklayarak verilmiş bilgileri takip etmeniz gerekmektedir. Ardından hasar ihbarı için gerekli belgelerin de edinilmesi gereklidir.

genel sigorta sorgulama 23

Bu alandan hasarınız hangi alanı kapsıyor ise o alanda gerekli olan belgelerin dökümünü bulacağınız bu seçeneklere tıklamanız gerekmektedir. Araçlar için ‘kasko hasarları için gerekli belgeler’ seçeneğine tıklanarak istenilen belgeler tamamlanır.

Daha sonra aracınız Genel Sigorta eksperleri tarafından hasar tespiti yapılması için gönderilir. Hasar tespiti yapılır ve sizin için oluşturulan hasar dosyasının içerisine konur. Tüm sizin hazırladığınız belgeler ve hasar tespit dosyası birleştirilir ve işlemlerinizi başlanmış olur.

Aynı zamanda sizin de aracınızın hasar işlemlerini ve olan gelişmeleri takip etmeniz için de bir hasar dosyası oluşturulur. Bu hasar dosyası  Genel Sigorta online internet sitesine yüklenir ve bu siteden hasar dosya sorgulama işlemleri ile dilediğiniz zaman hasar dosyanızı sorgulayabilirsiniz. Hasar dosyası sorgulamak için de aşağıda verilen linke tıklamanız gereklidir. Daha sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

genel sigorta sorgulama

Bu ekrandan da anlaşılacağı gibi Genel Sigorta hasar dosya sorgulama yapmak için boşluklu bulunan yerlere gerekli bilgiler girilmelidir. Genel Sigorta ile teminat altına alınan ürün seçilir. Daha sonra ürünün prefiksi seçilmelidir. Sonra sırasıyla poliçe teklif numarası, T.C. kimlik numarası, vergi numarası ve pasaport numarası da boşluklu alanlara yazılarak ‘sorgula’ tuşuna basılarak işlemi tamamlamış olursunuz.

Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Hasar İhbar ve Hasar Dosya Sorgulama İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ! 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz