Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Genel sigorta yani Maprfe genel sigorta olarak bildiğimiz sigorta şirketi 2007 yılında Çukurova Holding’in hisselerinin büyük bir kısmını alarak bügünkü halini almıştır. Mapfre ülkemizdeki tanınan sigorta şirketlerinden biri olmanın yanı sıra, İspanya ve Güney Amerika’da sigorta sektöründe lider şirketlerden biridir. Genel Sigorta, yerli sigortalara nazaran sigortacılık alanındaki engin tecrübelerinden dolayı daha fazla tercih edilmektedir. 60 yıllık deneyimi olan sigorta şirketi sigortacılık alanındaki hizmetlerini hızlı ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir. Genel sigorta güvencesi ile sigortattığınız şeylerin başına bişey geldiği zaman tek yapmanız gereken Genel sigortanı yetkililerine ulaşmaktır. Tüm hasar işlemlerinizi için Genel Sigorta’nın online internet sitesi üzerinden hasar ihbar ve sorgulama işlemleri yapabileceğiniz gibi, 0 212 334 90 00 numaradan müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçerek gerekli işlemlerinizi yapmak için yardım alabilirsiniz. Hasar meydana gelmiş mal varlıkları için öncelikle bir hasar ihbarı yaptıktan sonra ardından gerekli belgeleri tamamlayarak bir hasar dosya oluşturulması gereklidir. Peki bu hasar dosyasının takibi için genel sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır? Genel sigorta hasar dosya sorgulama hakkında ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Genel sigorta güvencesi ile teminat altın altına aldığınız mal varlığınızın başına bir kaza geldiğinde ilk yapmanız gereken şey hasar ihbarında bulunmak olmalıdır. Bu amaçla sigorta sahibi kişi, hasarı öğrendiği zamandan itibaren 5 iş günü içinde sigorta şirketine durumu bildirmelidir. Hasar ihbarı yapıldıktan sonra eksper tayin edilir. Eksper ise hasar ile ilgili tüm inceleme, tetkik ve gerekli diğer işlemlerini tamamladıktan sonra düzenlediği raporu sigorta şirketine gönderir.
Hasar raporu Genel sigorta tarafından incelenir ve ihtiyaç varsa gerekli evrakları sigortalı kişiden istenir. Bu sayede hasar dosya inceleme ve onay sürecini tamamlar. Hasar ihbarı yapıldıktan sonra sizin adınıza bir hasar dosyası oluşturulur. Bu dosya sayesinde hasarı bulunan mal varlığınız ile ilgili bilgilerin bulunduğu dosyanızın takibini yapabilirsiniz. Hasar dosyasına ulaşmak için ve Genel Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi yapmak için yazının sonunda verilen bağlantı linkine tıklamanız gereklidir. Ardından aşağıdaki resim ile karşılaşacaksınız.

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Bu resimde görüldüğü üzere Genel Sigorta hasar dosya sorgulama yapmak için boşluklu alanlara bilgiler girmeniz lazımdır. Genel Sigorta ile teminat altına aldığınız ürünü seçmelisiniz. Daha sonra ürünün prefiksi seçilmelidir. Sonra sırasıyla poliçe teklif numarası, T.C. kimlik numarası, vergi numarası ve pasaport numarası da boşluklu alanlara yazılarak ‘sorgula’ tuşuna basılarak işlemi tamamlamış olursunuz.

Genel Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi ile hasar ihbarında bulunmanızın ardından, sizin için oluşturulan bu hasar dosyası ile teminat ettiğiniz şeye ait ödenecek hasar miktarı, ne zaman ödeneceği, ödeme şartları ve koşulları ve daha birçok konuda bilgilendirme alabilirsiniz.

 

Genel Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz