Genel Sigorta Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Genel Sigorta Dosya Sorgulama

Genel Sigorta Dosya Sorgulama

Sigorta şirketleri hayatımızı kolaylaştırmak amacıyla bizlere hizmetler sunmaktadırlar. Değer verdiğimiz canımızdan malımıza hemen hemen her şeyi teminat altına alan ve bir kaza meydana geldiğinde yanınızda olmaktadırlar. Bu gibi durumlarda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen sigorta şirketleri bizleri için büyük fırsattır. Yine bu sigorta şirketlerinden biri olan Genel Sigorta hemen hemen tüm sigortacılık alanlarından hizmet vererek müşterilerini memnun etmektedir. Genel Sigorta özellikle sürücüler için kaza öncesi veya sonrasında destek vermektedir. Genel Sigortalı araç sürücüleri  trafik kazası meydana geldiğinde bütün sigorta işlemlerini teminat altına aldıkları bu sigorta şirketi ile yapabilirler. Bildiğiniz gibi en çok sigortalanan ürünler arasında araçlar gelmektedir. Çünkü kaza olasılığı en yüksek alanlardandır. Bu amaçla sigorta işlemleri yapılan en önemli alanların başındadır. Devlet tarafında trafik sigortasının da her araç için zorunlu hale gelmesi de sürücülerin bu sigortaları yapmasına teşvik etmektedir. Tüm araç sahipleri zorunlu araç sigortası yaptırmak zorundadırlar. Genel Sigorta, sigortaladığınız aracınız ile kaza yaptığınızda sigorta sözleşmesine uygun olarak aracın hasar masraflarını karşılamaktadır. Fakat öncesinde hasar işinizle ilgili bir hasa ihbarı ve hasar dosyası oluşturmanız gerekmektedir. Sigorta şirketi tarafından hasar dosyası oluşturulur. Genel Sigorta dosya sorgulama işlemleri ile sizin için oluşturulan hasar dosyanızı her zaman internet üzerinden sorgulama imkanına sahipsiniz. Genel Sigorta dosya sorgulama işlemi ile hasar bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Genel Sigorta Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hali hazırda araçlara kasko sigortası yapılmasındaki amaç meydana gelebilme olasılığı olan bir kazada oluşan hasarların giderilmesi için en geç 5 gün içerisinde hazırlanması gereken belgeler ile beraber sigorta şirketine başvurunuzu yapmanızdır.Genel sigorta ile hasar dosyası oluşturmak için hazırlanması gereken evraklar imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi ile belgeler toplanmış olunur. Bunun gibi hasar anında yapılacak işlemleri tamamladıktan sonra hasar dosyasının açılması için bu gerekli evrakların Genel sigortaya iletilmesi gerekmektedir. Genel Sigortalı müşteriler; Genel Sigortanın online internet sitesinden her zaman hasar dosya sorgulama işlemleri yapma imkanına sahiptirler. Genel sigorta dosya sorgulama işlemi yapmak için aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yapmalısınız. Linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda verilen ilgili form çıkacaktır. Oklarla belirtilen boşlukları doldurup sorgulama sonucunu alabilirsiniz.

genel sigorta dosya sorgulama

Genel Sigorta şirketinin hasar dosya sorgulama sayfasına geldiğinizde ürün, prefiks, poliç-teklif no, T.C. kimlik no, Vergi no, Pasaport no bulunan tüm boşluklu alanları doldurmanız gereklidir. Bu sayfada gerekli bilgileri doldurduktan sonra tek yapmanız gereken ‘Sorgula’ butonuna basmaktır. Bu sayede Genel Sigorta hasar dosyanızın bulunduğu kayıtlara ulaşabilirsiniz. Hasar  dosyanız ile ilgili tüm bilgileri de bu sorgulama ile öğrenmiş olursunuz.

 

Genel Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Genel Sigorta Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz