Gaziantep Araç Muayene Randevu Alma | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Gaziantep Araç Muayene Randevu Alma

Gaziantep Araç Muayene Randevu Alma

Araç muayenesi; araçların ve yolcular ile sürücülerin hayatı için önem arz etmektedir. Geçmiş yıllarda araç muayenesi pek de önemsenmemekte idi. Fakat meydana gelen kazalardan elde edilen istatistiklerde araçların muayenesiz olduğu ve çoğunun da muayene yapılmadan trafiğe çıktığı saptandığı kazaların bu durumdan kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Bu durum devletin de bu tür kaynaklı kazaların önüne geçmesi için harekete geçirmiştir. Yeni bir trafik kanunu ile tüm araçların periyodik olarak muayene edilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Bu muayenelerin tarihleri ve yapılma sıklığı da araçların cinsine ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Araçların periyodik muayenelerini düzenli yaptırmaları çok önemli demiştik. Bunun nedeni de şudur ki, araçlar muayeneye gittiklerinden baştan aşağı incelemeleri yapılır. Eksik ve tamir edilmesi gereken yerleri varsa tamiri yapılır. Egzoz emisyon ölçümleri yapılır. Kısacası aracın eksiklikleri giderilerek trafiğe çıkmaya hazır hale getirilir. Bu muayeneler ise düzenli hale getirildiğinde araçlarında güvenliği sağlanmış akabinde de hem yolcuların hem de sürücünün de güvenliği sağlanmış olacaktır. İşte bu amaçla zorunlu hale getirilen araç muayenesi , bu muayeneyi yaptırmayan kişiler cezalandırılmaktadır. Her muayene sonrasında gerekli bilgiler ve muayenenin yapıldığına dair kanıtlar ruhsata işlenmektedir. trafik çevirmelerinde muayenesini yaptırmamış araçlar ruhsattan anlaşılır ve araçlara tam oracıkta el konur. Cezayı da ödemeden araçları almanız mümkün değildir. Bu amaçla araç muayenesini yaptırmak büyük önem arz etmektedir.  işte araç muayenesi zorunlu hale geldiği için tüm araç sahipleri muayene yaptırmaya özen göstermektedirler. Bu yüzden muayene istasyonlarında kalabalıklar oluşabilmektedir. Bunun önüne geçmek amacıyla, Gaziantep gibi büyük şehirlerde muayene yaptırmadan önce randevu almanız önemlidir. Şimdiki yazımızda Gaziantep araç muayene randevu alma işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Gaziantep Araç Muayene Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Aracınızı periyodik muayenesi geldiği zaman kolay ve vakit kaybetmeden muayenesini yaptırmak için önceden randevu almanız çok önemlidir. Bu amaçla sizlere Gaziantep araç muayene randevu alma işleminin nasıl yapldığını anlatmaya çalışacağız. Aşağıda verilen resim ve yazılar ile randevu alma işlemini nasıl yapacağınızı takip edebilirsiniz. Randevu alma işlemini yapmak için bağlantı linkine de yazımızın sonunda verilen linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

G.antep araç muayene randevu alma

Gaziantep araç muayene randevu alma için ilk olarak aracınızın plaka numarasını girmelisiniz. Daha sonra ruhsat seri ve numarası girilir. Son olarak şehir de girilir ki bu durumda Gaziantep  ilini seçmeniz gerekmektedir. Ardından devam tuşuna basılır. Bu işlem ile araç muayene randevusu oluşturulmuş olur. Randevu tarihi ise yetkililer tarafından tarafınıza bildirilir. Yetkililer tarafından belirlenen gün ve tarihte aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürmek suretiyle tüm muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gaziantep araç muayene randevu alma işlemi tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Aşağıda verilen resimden faydalanarak Gaziantep ilindeki Tüvtürk muayene istasyonuna nasıl ulaşacağınızı da öğrenebilirsiniz.

g.antep araç muayene istasyonu randevu

 

Gaziantep Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz