Garanti OGS | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Garanti OGS

Garanti OGS

Otomatik geçiş sistemi olarak bilinen OGS, köprü ve otoyollarda hızlı geçişe imkan veren bir uygulamadır. Bu uygulama yeterli verim alınamayınca KGS siteminin yerine devreye sokulan sistemlerden biridir. Diğer ise bildiğiniz gibi HGS sistemidir. OGS sistemi diğer sistemden farklı olarak geçiş ücretinin nakit para ile değilde OGS cihazlarına yeterli kredi yükleyerek yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde araçların nakit para değişimlerinden kaynaklı zaman kaybı yaşamaksızın hızlı ve seri bir şekilde trafikte seyretmesine izin vermektedir. OGS kart ve cihazlarının satın alımı ve dolumu ayrıca ilgili tüm işlemleri Kara yollarının görevlendirdiği tüm PTT kuruluşlarından ayrıca anlaşmalı bankalardan da yapılabilmektedir. Daha önceki yazılarda OGS ve HGS anlaşmalı bankaları yazılarımızdan da bulabilirsiniz. Garanti ise tüm OGS işlemlerinin yapılabildiği bankaların başında gelmektedir. Garanti OGS sağladığı hızlı hizmet ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde diğer bankalardan daha çok tercih edilmektedir. Bu amaçla şimdiki yazımızda Garanti OGS başvurusunun nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Garanti OGS Nasıl Alınır?

Garanti OGS alabilmek için, Garanti bankasından bir OGS aboneliği oluşturup bir OGS cihazı almak için ilk olarak  banka da aktif bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bu sayede Garanti OGS başvurularınızı internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Şimdi sizlere OGS cihazı almak için internet üzerinden nasıl başvuracağınızı anlatacağız. garanti ogs

Bunun için ilk olarak internet bankacılığından hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağda bulunan ”Başvurular ” butonunun üzerine gelince seçenekler ekrana gelecektir. Bu seçeneklerden resimde de gördüğünüz ”OGS / HGS ”  seçeneğine tıklayınız. Bu işlemin ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

garanti ogs 2

Burada bulunan seçeneklerden OGS ‘yi tercih etmeniz gereklidir. Bu amaçla OGS resminin altında bulunan ‘Başvur ‘ ifadesine basınız. Garanti OGS için daha sonra aşağıdaki ekrana yönlendirilirsiniz.

garanti ogs 3

Bu ekranda ise OGS aboneliğini oluşturmak adına bazı bilgiler istenmektedir.Bu ekrandan ilk olarak OGS ‘nin ürün tipini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra aracınızın hangi sınıfa ait olduğunu seçmeniz gereklidir. Genel olarak OGS cihazının alındığı motosiklet ya da otomobiller 1. sınıfı sayılmaktadırlar. Ardından sırayla plaka bilgileri girilmelidir. Ödeme aracını olarak ise ‘ödeme yapacağınız hesabı’ seçmelisiniz. Son işlemler için ise ilk yükleme tutarı, alt limit tutarlarını belirlemelisiniz.

Bankalara bu tür işlemleri otomatik ödeme talimatı ile yaptığından dolayı otomatik ödeme tutarını da belirlemelisiniz. İlk yükleme tutarı ve alt limiti iyi belirlemeniz gerekmektedir. İlk başvuru yapılırken yükleyeceğiniz tutarın yanında 10 TL ürün ücreti olarak kesilir. Daha sonra bir aylık geçiş limiti de bu fiyata eklenince gerçek fiyat ortaya çıkar . Bu amaçla limitleri buna göre belirlemeniz gerekmektedir.

Son olarak ‘Devam ‘ butonuna basılır ve ödeme bilgilerinizi kontrol edilir. Tekrardan devam butonuna basmak suretiyle işleminizi onaylamalısınız. OGS cihazınız bankaya beyan ettiğiniz adrese 2-3 iş günü içerisinde gönderilmektedir. OGS cihazınızı almak için 60 TL OGS cihaz ücretinin de ödemelisiniz.

OGS cihazınız için OGS ödemelerinizi vadesiz hesabınız ya da kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. OGS bakiyeniz sistemde belirlemiş olduğunuz bakiyenin altına düşmesi halinde, seçmiş olduğunuz miktar kadar OGS kartınıza yüklenmektedir. Siz de OGS limitinizi kontrol etmek zorunda kalmadan rahatça seyahat edersiniz.

Garanti OGS İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz