Fiat Araç Vergisi | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Fiat Araç Vergisi

Fiat Araç Vergisi

Günümüzde araç sahibi olmak artık lüks değil, bir ihtiyaç olarak kabul edilmektedir. Gerek iş hayatında gerekse özel yaşantımızda araç sahibi olmanın avantajları saymakla bitmez. Hal böyle olunca herkes araç sahibi olmanın hayalini kurar ve bunun için çabalar. Günümüzdeki ekonomik koşullar göz önüne alındığında araç alırken; yakıtı , yedek parçası ve vergi tutarı gibi dikkat edilecek bir kaç önemli kriter karşımıza çıkıyor. Uzun vadede zarar etmemek için bu konulara dikkat etmek çok elzem bir mesele olarak kabul görmektedir. Bu yazımızda Fiat araç vergilerini tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

2017 Motorlu Taşıt Vergisi Düzenlemesi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılındaki tüm vergi, ceza ve harçlar yüzde 5,58 oranında arttırılacaktır. Bu gelişmelerle birlikte yeniden değerleme yapılan motorlu taşıtlar vergisinde de çeşitli değişiklikler meydana geldi.

Fiat Araç Vergisi Nasıl Hesaplanır?

Motorlu taşıtlar vergisi araçların markasına ya da modeline göre değişim gösteren bir vergi türü değildir. Motorlu taşıtlar vergisini araçların sahip olduğu belirli özellikler belirlemektedir. Bu örneğin söz konusu araç otomobil olduğunda motor silindir hacmi olurken, konu otobüs olduğunda oturma yeri sayısına bakmak gerekebilir. Bu konu hakkında bilmeniz gereken her şeye aşağıda yer alan tablo sayesinde ulaşmanız mümkündür.

Alt kısımda yer alan tablodan da görebileceğiniz gibi, motor silindir hacmine ve yaşına göre motosiklet, kaptıkaçtı, arazi taşıtı ve otomobil gibi araçlara sahip olan kişilerin bu yıl ödeyecekleri motorlu taşıt vergisi fiyatları bu şekilde hesaplanmaktadır.

Bir sonraki tablomuzda ise minibüs, motorlu karavanlar ve panel van, otobüs ve buna benzer araçlar ile çekici, kamyon ve kamyonet gibi araçlara ait vergileri görebilmeniz mümkündür.

 

Motorlu Taşıt Vergisi Ne Zaman Ödenir?

MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi her yılın Ocak ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken ve iki farklı taksitten oluşan bir tür vergidir.

Fiat Araç Vergisi Nereye Ödenir?

 

Fiat araç vergisini ödemek istediğiniz takdirde bunu yapmak için bu yazının en alt bölümünde yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girerek anlaşmalı bankalar ve kredi kartlarını kullanarak Fiat araç vergisi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aktifbank, Denizbank, Halkbank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, HSBC Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ve Akbank bankalarını ve bu bankalara ait olan kredi kartlarını kullanarak Fiat araç vergisi ödemenizi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Fiat araç vergisini ödemek için BURAYA TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz