Ergo Sigorta Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama

ERGO Sigorta; 144,6 milyon TL sermayesi ve  500 e yakın personel ve  Türkiye de bulunan 1.500’ü aşkın acentesi ile sigorta sektöründe öncü şirketlerdendir. ERGO Sigorta; Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk, Mühendislik, Nakliyat, Tarım ve Sağlık Sigortası gibi birçok alanda sigorta hizmeti sunmaktadır. ERGO Sigorta’nın Türkiye genelinde 13 Bölge Müdürlüğü bulunmakta olup yurt dahilinde birçok hastane, tanı ve tedavi merkezi, eczane ve 1.100 oto servisi ile anlaşmalı bulunmaktadır. ERGO Sigorta’nın kapsamındaki alanlar 7 ana başlıkta toplanır: Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza, Mühendislik, Nakliyat, Tarım ve Sağlık olmak üzere.

Ergo sigorta güvencesi ile teminat altına aldığınız ürünler bir kazaya uğradığında hasarın karşılanması sağlanır. Bunu da hasar ihbarı yaparak elde edebilirsiniz.

Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Ergo sigorta ile teminat altına aldığınız ürün ile ilgili meydana gelen hasar ihbarları için Ergo sigorta çağrı merkezini arayarak, Ergo sigorta acentelerine başvurarak veya Ergo sigorta ile anlaşmalı olunan servislere aracınızı götürerek hasar ihbarınızı yapabilirsiniz.

Peki Hasar İhbarı Sırasında Gerekli Belgeler Nelerdir?

Hasar ihbarının yapılması ve sizin adınıza bir hasar dosyası oluşturulması için bazı belgeler gereklidir. Bunlar sırasıyla; Acente ve Poliçe Numarası, Hasar Tarihi, Hasar Detayları, Tahmini Hasar Miktarı, Telefon Numarası ( Sigortalı / Kontak Kişi ), Oto hasarları için ise;  Oto Servisinin adresi, telefon numarası, ve TC kimlik numarası veya vergi numarası gerekmektedir.

Bu belgelerin tamamlanması ile sizin adınıza bir hasar dosyası açılacaktır.

Hasar dosyanız açıldığında durumu incelemesi adına bir eksper ataması gerekiyorsa eksper ataması yapılır. Ardından eksperin hasar raporu da hasar dosyanıza eklenir ve aynı zamanda sigorta şirketine vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden yararlanılarak sizlere iletilir.

Tüm bu işlemlerin ardından adınıza oluşturulan  Ergo sigorta hasar dosyanızı,  Ergo sigortanın online internet sitesinden dileğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Şimdiki yazımızda sizlere  Ergo sigorta dosya sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi yapmanızı öneririz.

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ergo sigorta dosya sorgulama işlemi internet ortamından çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ergo sigorta dosya sorgulama için tek yapmanız gereken aşağıda verdiğimiz bağlantı linkine tıklamak yeterlidir. Ergo sigorta dosya sorgulama için Ergo sigorta online internet sitesine giriş yapacaksınız. Ardından aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

ergo dosya sorgulama

 

Ergo sigorta dosya sorgulama işlemi için bu ekrandan boşluklu bulunan yerleri doldurmanız gerekmektedir. Ergo sigorta dosya sorgulama ilk olarak ‘Müşteri Numarası’ girilir. Ardından Şifreyi girmeniz gerekmektedir. Tabi müşteri numarası ve şifreyi önceden sisteme girerek almış iseniz direk yazarsınız. Fakat bu ilk girişiniz ise; bir müşteri numarası ve şifre alma işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgileri girebilirsiniz. Daha sonra Ergo sigorta dosya sorgulama işlemi için güvenlik kodu girilir ve ‘Giriş’ tuşuna basılır. Ergo sigorta dosya sorgulama işlemi sonunda hasar dosyanıza ulaşabilirsiniz.

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Ergo Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz