Ergo Hasar Dosya Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Ergo Hasar Dosya Sorgulama

Ergo Hasar Dosya Sorgulama

Günümüzde sigorta şirketlerinin sayısı oldukça fazladır. Öyle ki sadece Türk sigorta şirketleri yoktur. Birçok yabancı ortaklı yada direkt olarak ülkemizde sigortacılık faaliyetleri sürdürmektedirler. İsviçre merkezli Ergo sigorta Türkiye’de ise sahip olduğu 1500 şube ile ülke genelinde sigortacılık faaliyetleri yürütmektedir. Tüm sigortacılık alanlarında geniş hizmet veren Ergo sigorta müşterilerinden olumlu geri dönüşler almaktadır. Bu yüzdedir ki, 8 milyar euro’luk bütçesi ile sigortacılık alanında ön sıralarda yer almaktadır. Her alanda sigorta faaliyetinden bulunan Ergo sigorta özellikle araçlara yapılan kasko sigortaları ile de tercih edilen sigorta şirketlerinden  biri olmaktadır. Ergo sigorta ile teminat altına aldığınız her şey için sigortacılık faaliyetleri yürütülür. Şayet bu teminat altına aldığınız şeylere bir zarar gelirse yada sigorta kapmasında olan bir kaza meydana geldiğinde sigorta tarafından bu durum ile ilgilenilir. Bunun için ilk olarak sigorta kurumuna bir hasar ihbarının yapılması gerekir. Hasar ihbarı Ergo sigorta yetkililerinin sizin hasarınız ile yakından ilgilenmesini sağlayacaktır. Hasar ihbarını çok farklı şekillerde yapabilirsiniz. Ergo sigorta hasar ihbarlarınızı ‘Çağrı Merkezini’ arayarak, Ergo sigortanın en yakın acentesine başvurarak veya anlaşmalı olan servislere aracınızı götürüp bırakıp yapabilirsiniz. Hasar meydana geldiğinde ise bazı belgeler gereklidir. Hasar ihbarı için gerekli belgeler;

  • Acente ve Poliçe No.
  • Hasar Tarihi
  • Hasar Detayları
  • Tahmini Hasar Miktarı
  • Telefon Numarası ( Sigortalı / Kontak Kişi )
  • Oto hasarları için, Oto Servisinin adresi, telefon numarası, ve TC kimlik numarası veya vergi numarası

gereklidir. Tüm bu belgeler toplandıktan sonra hasar ihbarı yapılır. Bu hasarın tespiti için de bir Eksper atanır. Hasar dosyanız açıldığı günden itibaren eksper ataması yapılır ve sigortanın eksperi ise bilgileri dosya açma işlemi için gerekli bilgileri cep telefonunuzdan size iletir. Hasar dosyanın incelenmesi ve sonuçlandırılması süresinden sizin de dosyanızı takip edebilmeniz için bir hasar dosyası oluşturulur. Bu hasar dosyasının oluşturulması sırasında eksik evraklar ve dosya durumu ile ilgili bilgilerin iletilmesi için size ulaşılabilecek bir cep telefon numarası bırakmanız önem arz etmektedir. Bu sayede dosyanızın incelenmesi esnasında eksik evrakların belirtilmesi , hasar dosyasının onaylanıp onaylanmadığını veya ödeme gününün verilip verilmediğini  ayrıca ödemenizi ne zaman alacağınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Peki, Ergo hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

Ergo Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ergo hasar dosya sorgulama için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamanız gereklidir. Tıkladıktan sonra ekrana Ergo sigortanın poliçe görüntüleme sayfası çıkacaktır.

ergo hasar dosya sorgulama

Buraya tıkladıktan sonra müşteri numaranızı ve şifrenizi sırasıyla girmelisiniz. Daha sonra  güvenlik kodunu da girerek, ‘giriş’ butonuna basınız. Bu işlemin sonunda Ergo Sigorta hasar dosyanız ekrana gelecektir.

Bu sorgulama sayesinde hasar dosyanızı takip edebilirsiniz. Hasar incelemenin tamamlanmasıyla size ödeme günü verilerek, bu tarih de gerek hasar dosyanızda gerek de sms yolu ile tarafınıza bilgi verilecektir.

Dilerseniz tüm bu işlemleri internet sitesinin dışında Çağrı merkezlerini arayarak da yapabilirsiniz. Ergo Sigorta Çağrı Merkezi numarası 0850 211 11 11 ile yurt içinden  ya da 01190-850 211 11 11 ile de yurt dışından arayarak hizmet alabilirsiniz. Ergo sigorta müşterileri; ne zaman hasar ihbarı yapmak isterseniz, belli bir konuda bilgi almak isterseniz, dosyanız hakkında bilgi almak veya ödeme günü almak için çağrı merkezlerinden 7 gün 24 saat bilgi alabilirsiniz.

Ergo Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Ergo Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz