Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Ceza Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Ceza Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Ceza Sorgulama

Araç sürücülerine kesilen trafik cezaları çoğunlukla trafikte giderken trafik ihlali yaptıklarında almaktadırlar. Trafikte bilinç dahilinde ve ya bilinçsiz olarak birçok trafik ihlali yapılmaktadır. Trafik polislerin şahit olduğu ve ya mobese kameraları tarafından tespit edilen trafik ihlalleri halinde trafik cezası verilmektedir. Vatandaşlarımızın trafik ihlalleri sonucu aldıkları cezaları ise zamanını geçirmeden ödemeleri çok önemlidir. Çünkü trafik ihlallerini önlemek amacıyla cezalar biraz yüksek olmaktadır. Üstelik bir de ödeme süresini de geçirince ana ceza parasına faiz de eklenerek; ceza bayağı artmaktadır. Eğer faizli cezadan kurtulmak isterseniz trafik cezası sorgulama işlemlerini yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Son yıllarda internet ve dijital teknolojinin gelişim göstermesi de internet veya elektronik cihazlar sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde tüm sorgulama hizmetlerden faydalanabiliyoruz. E-devlet online internet sitesi, Gelir İdaresi Başkanlığının online internet sitesi ve Emniyet Genel Müdürlüğünün online internet siteleri trafik cezası sorgulamalarının yapıldığı en önemli internet portallarının başında gelmektedir. Bu portallar üzerinden yapılan sorgulamalar sayesinde çoğu araç sürücüsü cezalarını sorgulayıp son ödeme tarihini öğrenerek faizli olarak ödemekten de kurtulmuş olacaklardır. Bu sorgulama işlemleri hızlı ve pratik işlemler oldukları için de araç sahipleri  kısa bir zaman içerisinde kolaylıkla yapacaklardır. Şimdiki yazımızda sizlere Emniyet Genel Müdürlüğünün internet portalı üzerinden trafik cezası sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğünün online internet sitesinden tüm ceza sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizlere yardımcı olması isteğiyle sitenin linkini yazımızın sonunda paylaştık. Bu linke tıklayarak siteye giriş yapmış olacaksınız. Ardından aşağıda verilen ilk resim anında karşınıza çıkacaktır. Şimdi anlatacağımız direktiflere uyarak kolayca trafik cezası sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

emniyet genel müdürlüğü trafik ceza sorgulama

Yukarıda gördüğünüz resimde oklarla belirtilmiş boşluklu alanlar vardır. İlk olarak bu alanların doldurulması gerekmektedir. Öncelikle ceza almış kişinin isim, soy isim, T.C. kimlik numarası ve doğum yılı bilgileri doğru bir şekilde girilir. Bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra ‘doğrula’ butonuna basılır. Saniyeler içinde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

emniyet genel müdürlüğü trafik ceza sorgulama

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi, sorgulama yapabileceğiniz 4 tane farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden, ‘araç plakasına yazılan ceza sorgulama’ seçeneğine tıklanır. Ardından aracınıza ait ceza ve dökümü ekrana gelecektir. Bu trafik cezası sorgulama işlemi sayesinde cezanın size posta yoluyla getirilmesini beklemek için vakit kaybetmeden hızlıca öğrenebilirsiniz. Ayrıca Emniyetin sitesinden trafik cezanızı ödeme imkanına da sahipsiniz. Trafik cezası borcunuzu Emniyet Genel Müdürlüğünün anlaşmalı olduğu bankalardan sahip olduğunuz kredi kartı ile hızlı ve vakit kaybetmeden ödemeniz mümkündür. Bu sayede alınan trafik cezasına herhangi bir faiz işlemeden kolaylıkla ödenmiş olacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz