Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama

Modernleşen toplumla beraber teknolojinin de toplum tarafından daha sık kullanılması ile sivil alandan kamusal alana kadar  teknoloji ile entegre sistemler etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı.  Öyle ki , bir cezanın tebliği için yahut bir mahkeme celbinin tarafınıza gönderilmesi için günlerce beklemek zorunda kalırken şimdilerde internet kullanımı ile ilgili sorgulama siteleri üzerinden her türlü sorgulama işlemlerini yapabilmektesiniz. İnternet teknolojisinin kullanılması ile kamusal alanda yavaş ilerleyen birçok işin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine büyük katkı sağladı. Ayrıca bir sürü kağıt heba edilmesinin de önüne geçilmesinde önemli bir rolü olan internet teknolojisinin bu fırsatlarından hepimiz artık yararlanabiliriz. Son yıllarda özellikle bu internet teknolojisini en yoğun biçimde kullanan ve tüm vatandaşlara modern ve  kaliteli hizmetler sunan Emniyet Genel Müdürlüğü, bünyesindeki online internet sitesi sayesinde artık kesilen trafik cezalarını sürücülere posta yoluyla göndermek yerine ücretsiz trafik cezası sorgulama hizmeti ile bu işlemleri gerçekleştiriyor. Şimdiki yazımızda sizlere Emniyet Genel Müdürlüğü plaka sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online internet sitesi üzerinden yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar sonucunda etkili hizmet alabilirsiniz. Bu sorgulamalar sayesinde araçların otopark borçlarından trafik cezaları ve detaylarına kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu amaçla plaka sorgulama işlemi yapmak istediğini araç için aracın sahibinin kimlik bilgilerinizi bilmeniz gereklidir. Bu sayede araca ait ceza ve  borç bilgilerine sorgulama sonunda döküm halinde ulaşabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü plaka sorgulama işlemi için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklayarak giriş yapın. Ardından aşağıda verilen ekrana gönderileceksiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama

Bu ekrandan boşluklu olan yerlere İsim, Soyisim, TC Kimlik No ve Doğum Yılınızı girerek sorgulama yapacağınız kişinin kimlik bilgilerinden emin olmanız gereklidir. Daha sonra doğrula butonuna basılır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama 1

Doğrulama işleminden sonra karşınıza 4 farklı seçeneğin olduğu bir ekran gelecektir. Bu ekrandan Araç Plakasına Yazılan Trafik Ceza Sorgulama butonuna basmalısınız . Bu işlem basamağından sonra aşağıdaki verilen sorgulama ekranı karşınıza gelecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama 2

Araç plakasına yapılan trafik cezası sorgulamasına tıkladığınızda ekrana gelen yukarıdaki görüntüde oklarla belirtilmiş boşluklu yerlere sorgulama yapmak istediğiniz araç plakası, araç tescil belgesi serisi ve araç tescil belge numarasını yazmanız gereklidir.  İşleminizi tamamlamak için son olarak ‘ sorgula ‘ butonuna basmalısınız. Ardından aracınızın plakasına yazılan trafik ceza veya cezalarının detaylı dökümüne bu sorgulama sayesinde ulaşacaksınız.

Dilerseniz yine Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online internet sitesi üzerinden trafik cezanızın ödeme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemini gerçekleştirmek için ise Emniyet Genel Müdürlüğü’nün anlaşmalı olduğu bir bankanın kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Bu sayede ödeme işleminizi kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Emniyet Genel Müdürlüğünün İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz