Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama

İnternetin yaygınlaşması ile beraber sadece bilgisayarlarımızdan değil, artık cep telefonlarından da kullanılabilmesi sayesinde neredeyse tüm işlemlerimiz internet üzerinden yapılır hale gelmiştir. Trafik cezası sorgulama işlemleri de bu duruma adapte niteliğinde artık internet üzerinden yapılıyor. Bu sayede araç sürücüleri bir çok işlemi internet sitelerinden yapma imkanına erişiyor. Her geçen gün trafikte yer alan araç sayısının artışı, ‘mobese’ adıyla bildiğimiz özelleşmiş kamera sisteminin kullanılmasına sebep oldu. Bu kamera sistemleri sayesinde trafik polisleri tarafından tespit edilemeyen durumlarda dahi, trafik ihlalleri kameralar tarafından tespit ediliyor ve siz farkında olmadan gerekli ceza plakaya kesiliyor. Trafik cezası sorgulama ve araç sorgulama işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığının online internet sitesi üzerinden de tüm bu işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Fakat bizler şimdiki yazımızda sizlere Emniyet Genel Müdürlüğü araç sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğünün online internet sitesi tüm araç ve ceza sorgulamaları için kendi içinde ayrı bir portal oluşturarak tüm vatandaşlara ücretsiz hizmet vermektedir. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda sizler ile paylaşacağımız linke tıklayarak öncelikle linke giriş yapmak. Ardından resimlerle destekli anlatacağımız yazıdan tüm araç sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Aşağıda verilen linke tıklayarak siteye giriş yaptığınızda karşınıza aşağıda verilen ekran görüntüsü gelecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama

Yukarıda verilen resimde görüldüğü üzere tüm oklarla gösterilen boşluklu alanlar doldurulur. Buradan isim , soy isim, tc kimlik numarası ve doğum yılı bilgileri doğru bir şekilde girilir ve ardından ‘ doğrula’ butonuna basılır. Bu işlemin ardından karşınıza aşağıda verilen ekran görüntüsü gelecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama

Tam olarak bu görüntüde ise 4 farklı sorgulama seçeneği görülmektedir. Bu sorgulama seçenekleri sırasıyla 1- Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama 2- Araç plakasına yazılan ceza sorgulama 3- Otoparka çekilen araç ceza sorgulama  4- Tüzel kişi ceza sorgulamadır.

Bu seçeneklerden araç sorgulama yapmak için ‘ otoparka çekilen araç sorgulama ‘ seçeneğine tıklamanız gereklidir. Ardından saniyeler içinde bu sorgulama sayfasına yönlendirilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü araç sorgulaması işlemi ile aracınız ile ilgili sorgulamaları vakit kaybetmeden pratik ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz