EHLİYET RANDEVU | Trafik Cezası Sorgulama | Araç Plaka

EHLİYET RANDEVU

EHLİYET RANDEVU

Ehliyet kurslarına başvurmak ve düzenlenen sınavlara hazırlanmak ehliyet alabilmek için önemli adımlardandır. Girilen bu sınavların değerlendirilmesi ve çıkacak sonuçlar doğrultusunda ehliyet belgesi alınabilir. Fakat hak kazandığınız ehliyetinizi Trafik Şube Müdürlüğü’ne giderek almanız gerekmektedir. Artık Trafik Şube Müdürlüğü bu durumun daha hızlı ve vatandaşlarımız için daha kolay gerçekleştirilebilmesi için online olarak gerçekleştirebileceğiniz ehliyet randevu sistemi üzerinden ehliyetinizi almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sebeple vatandaşlarımızın internet üzerinden dakikalar içerisinde randevu alması ile kurumlardaki yoğunluğun durumuna göre tarihlerini alabilirler.

Ehliyet evrak randevu işlemlerinden sonra verilen tarihte Trafik Şube Müdürlüğü’ne gitmeniz gerekir. Yanınızda evraklarınızı da getirerek teslim etmeniz durumunda ehliyet alma işlemleri başlamış olur. Ortalama 2 günde tamamlanan ehliyet alma işleminiz sonrasında tekrar Trafik Şube Müdürlüğü’ne gitmeniz ve ehliyetinizi almanız gerekir. Ehliyetinizin ne zaman tamamlanacağını öğrenmek için evrak takibi yapabilirsiniz. Gideceğiniz Trafik Şube Müdürlüğü’ne göre ehliyet evrak randevu işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Konu hakkında ve randevu sistemi ile randevu alabileceğiniz şubeler hakkında daha detaylı bilgiye internet üzerinden erişebilirsiniz. Yazımızın devamında randevu işleminiz ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ehliyet Randevu İşlemi Nasıl Yapılır?

Trafik Şube Müdürlüğü sitesi üzerinden ehliyetinizin işleri boyunca sıra beklememek için yapacağınız ehliyet randevu işlemi için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada ilk olarak işlem türü kısmında sürücü belgesi işlemlerini seçiniz. Ardından yapacağınız işlem kısmından sürücü belgesi ilk müracaat işlemini seçiniz. Sonrasında işlem yapacağınız birimi seçiniz. Bu adımlardan sonra T.C. kimlik numaranızı ve doğrulama kodunu girerek “Randevu Al” butonuna tıklayınız. Ehliyet randevu işleminiz bu şekilde tamamlanmış olur.

Ehliyet Randevu İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz